Вівторок, 27 березня 2018 року № 24 (19571)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19571/print.php?n=38505

  •  З літопису наших днів

На полі зради

Леонід ЛОГВИНЕНКО.

Харківська область.

За ґратами опинився інспектор сектору реагувань патрульної поліції одного з районних відділків поліції капітан Чернишов, котрого підозрюють у співпраці зі спецслужбами РФ.

ОПЕРАТИВНИКИ задокументували факти передавання ним службової інформації МВС України, зокрема й з обмеженим доступом, російським кураторам. Він та його поплічники також передали російським кураторам особисті дані учасників Антитерористичної операції.

Про затримання підозрюваного повідомив керівник прес-центру управління СБУ в Харківській області полковник Абдула. За його словами, співробітники контррозвідки Служби безпеки України припинили діяльність агентурно-інформаторської мережі Головного управління Генштабу Збройних сил РФ. Під час спецоперації правоохоронці затримали ще кількох підозрюваних у шпигунстві. У ході обшуків за місцями їхнього проживання були вилучені речові докази, які підтверджують факт виконання ними злочинних завдань в інтересах російських спецслужб.

На судовому засіданні в Київському районному суді Харкова з’ясувалися деякі подробиці справи. Уродженець Харківської області Костянтин Іванович Чернишов, 1982 р.н., був завербований 2014-го спецслужбами РФ, коли охороняв громадський порядок на масових акціях «антимайдану» в Харкові. Виконуючи завдання своїх кураторів, він, використовуючи службове становище, збирав інформацію про учасників АТО та патріотично налаштованих громадських діячів, а потім передавав ії агенту ГРУ ГШ РФ Фролову. Під час останньої їхньої зустрічі Чернишов передав флеш-карту з опрацьованими ним даними, де значилися імена більше сотні українських добровольців та кадрових військових, що брали чи беруть участь у бойових діях на Донбасі.

На думку члена Антикорупційного блоку учасників АТО Антона Сосницького, який був присутній на судовому засіданні, ці відомості розвідка РФ та її агенти-посіпаки планували використати для організації тер-актів, скоєння замовних убивств та іншої підривної діяльності. Це підтверджує знайдена в родички підозрюваного вибухівка.

Варто нагадати, що у Харкові, який російською ФСБ був обраний на роль столиці Новоросії, терористичні акти у перші роки війни були непоодинокі. Справа, що стосується одного з них, і досі розглядається в суді: вибух біля палацу спорту, внаслідок якого загинуло четверо осіб.

Зрозуміло, що й сьогодні найефективніший спосіб збурити людей — це влаштувати теракти з багатьма жертвами. З іншого боку, загроза широкомасштабного вторгнення військ Російської Федерації в Україну не минула. Військові експерти вважають, що дві танкові армії на ростовському й бєлгородському напрямках, формування яких Росія планує завершити на початку наступного десятиліття, — це група можливого вторг-нення. Якщо росіянам вдасться окупувати східні території, то їм дуже знадобляться списки людей, здатних на спротив. Ці припущення на тлі ядерних погроз Путіна та хімічної атаки у Великій Британії не видаються такими вже й надуманими.

Підозрюваний капітан поліції Чернишов свою провину визнав та попросив пробачення у тих, кому він міг заподіяти шкоду. Утім, Антон Сосницький сумнівається у його щирості.

— Дивно, але каяття зійшло на чоловіка відразу після арешту, — каже Антон. — До речі, це не перший випадок, коли співробітники поліції зраджують присягу. З усього видно, що в Україні діє розгалужена шпигунсько-терористична мережа ворога, не останню роль у якій відіграють саме правоохоронці. Наша організація вже звернулася до СБУ, прокуратури, ГУР з вимогою провести тотальну, всебічну перевірку працівників поліції Харківської області.

На фото прес-служби СБУ: затримання Костянтина Чернишова.