Середа, 7 березня 2018 року № 18 (19565)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19565/print.php?n=38325

Вирощуємо розсаду перцю

ЦЮ КУЛЬТУРУ вирощують через розсаду, тому що вона має досить довгий вегетаційний період.

Для перцю пікіровка не обов’язкова, оскільки регенерація кореневої системи відбувається надто повільно. З огляду на цю властивість, перець краще сіяти відразу в окремі стаканчики (найкраще брати 0,5 л) по дві насінини в кожний. У подальшому слабку рослину видаляють.

Для отримання дружних сходів температура ґрунту має бути в межах 25 — 30ОС до моменту появи сходів, а ґрунт постійно зволожений. Коли з’явились масові сходи у фазі добре розвинених сім’ядоль, допускається зниження температури до 15-18ОС на один-два дні. Надалі краще підтримувати оптимальну температуру в межах 22-25ОС. Недотримання температурного режиму може звести нанівець усі зусилля.

На ранніх фазах розвитку розсада перцю повинна пройти стадію яровизації у вигляді певної суми температур, фотоперіоду та інтенсивності освітлення. Тому дуже благотворно позначається на розвитку рослин додаткове досвічування (тривалість дня не менш як 12 годин).

Перець не витримує затінення. Його наслідком може бути витягування розсади, що надалі негативно позначиться на врожаї. Особливо ранні сорти, трапляється, скидають бутони.

Бува, що рослини перцю ніби зупиняються і далі не ростуть. Кажуть: «Розсада сіла». Щоб такого не сталось і сіянці розвивалися рівно, необхідне підживлення аміачною селітрою вже у фазі одного-двох справж­ніх листків. Пропорція: столова ложка на 10 л води. За два тижні до висадження в ґрунт не зайвим буде також підживлення кристаліном або іншим добривом, що містить NPK.

Правильно вирощена розсада у віці 55-60 днів має 12-15 справжніх інтенсивно зелених листків, щільне стебло, у висоту сягає 20-25 см.