Середа, 7 березня 2018 року № 18 (19565)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19565/print.php?n=38309

  • Продовження теми

«Фартовий» агромагнат порушив слово

Віталій НАЗАРЕНКО.

Чернігівська область.

У понеділок, 26 лютого, Талалаївський районний суд ухвалив рішення розпочати розгляд позову директора ПСП «Фортуна» Івана Пащенка з с. Южного Ічнянського району до Людмили Черкас із с. Українського Талалаївського району. Місцевий агромагнат вимагає повернути йому 44 тисячі 188 гривень 99 копійок, які він начебто помилково сплатив платіжним дорученням. А жінка стверджує, що ці гроші — відшкодування збитків, завданих через самовільне захоплення сільгосппідприємством її земельної ділянки.

ПРО КОНФЛІКТ жителів Українського та Івана Пащенка ми вже писали. Нагадаємо: торік селяни заявили про самовільне загарбання власником підприємства їхніх земельних паїв. Ішлося про більш ніж 120 гектарів на території Української сільської ради. Слушність звинувачення пайовиків офіційно підтвердили представники Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області в результаті перевірки. Директору ПСП «Фортуна» було надіслано приписи на 31 земельну ділянку. Власник агропідприємства мав у 30-денний термін усунути виявлене порушення земельного законодавства, тобто звільнити зайняті ним сільгоспугіддя. Одначе він не збирався цього робити, тож ситуація загострилася настільки, що в неї втрутилися депутати Чернігівської обласної ради.

Зрештою 22 серпня 2017 року було підписано двосторонній меморандум між власником «Фортуни» та селянами. Згідно з документом, підприємство зобов’язалося: виплатити 24 власникам паїв збитки в розмірі 10 тисяч гривень за гектар; до 10 вересня звільнити землі та поставити межові знаки; укласти акт передачі земельних ділянок за їх місцезнаходженням. Цей компроміс письмово засвідчили ще й заступник голови обл-ради Арсен Дідур, у чиєму кабінеті було досягнуто домовленості, та керівник обласного осередку Аграрної партії України і її фракції Сергій Гайдай.

За словами Людмили Черкас, більшість умов агропідприємство виконало, хоча деякі із запізненням. Люди дали змогу господарству зібрати з їхніх полів збіжжя, одначе так і не дочекалися встановлення межових знаків. На свою земельну ділянку Людмила Григорівна зайшла самостійно. Здавалося б, усе нормалізувалося, ситуація влаштовує всіх — як кажуть, і вовки ситі, й вівці цілі. Аж тут на тобі — власник «Фортуни» Іван Пащенко вирішив, що помилково перерахував гроші!

Що керує діями та думками власника агропідприємства, важко уявити. Ще важче зрозуміти, на що він сподівається в суді, адже в платіжці про призначення платежу чорним по білому написано: «Орендна плата та упущена вигода за самовільне захоплення відповідно угоди від 22.08.2017 року».

Отже, місцевий агромагнат не просто порушив слово, яке він письмово і публічно дав людям, а й ініціював судовий процес. Немає жодних сумнівів у тому, що всі підписанти меморандуму виступлять свідками під час розгляду позову.