Середа, 7 березня 2018 року № 18 (19565)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19565/print.php?n=38307

  • Влада і громада

Коли чиновник лобіює інтереси олігарха

Михайло СЕРДЮК.

ВІННИЦЬКИЙ міський суд задовольнив клопотання голови Тульчинської районної державної адміністрації Миколи Підболячного і припинив провадження у справі за його ж позовом до активістів, що виступають проти планів розширення виробництва «Миронівського хлібопродукту».

Клопотання про залишення позову без розгляду було подане представником керівника району в ході засідання суду 28 лютого.

«Ми вітаємо таке рішення пана Підболячного, оскільки більш як півроку, поки ця справа була відкритою, активісти змушені були постійно відвідувати засідання суду. Але найгірше, що безпідставний позов завдав їм тривалого психологічного стресу», — зазначила координаторка роботи з місцевими громадами Центру екологічних ініціатив «Екодія» Тамара Харчилава.

Сьогодні, на жаль, є дуже розповсюдженою практика на місцях, коли подібні позови використовуються з метою вчинення тиску на активістів. «Екодія» сподівається, що ця справа стане уроком для всіх представників місцевої влади в Україні, які вважають, що можуть примусити замовкнути активістів-екологів, подавши на них до суду чи звернувшись до правоохоронних органів.

Нагадаємо: голова Тульчинської райдержадміністрації Микола Підболячний подав позов щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, вимагаючи визнати недостовірною та спростувати інформацію колективного звернення активістів, в якому, поміж іншим, зазначається, що голова Тульчинської РДА «лобіює інтереси олігарха Юрія Косюка». Всього під колективним зверненням до Президента України, керівників місцевих органів державної влади підписалося 1465 мешканців Тульчинського району. Це звернення було оприлюднено на одному з місцевих інформаційних інтернет-ресурсів, який також виступив відповідачем по цій справі.