Середа, 7 березня 2018 року № 18 (19565)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19565/print.php?n=38304

Тактика залякування

Маргарита СИТНИК.

Третього березня під Верховною Радою пролилася кров — правоохоронці розігнали наметове містечко, розгорнуте прихильниками лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі.

НАПЕРЕДОДНІ парламент у першому читанні ухвалив закон про Антикорупційний суд, чого, власне, й добивалися мітингувальники. Тож вони прибрали частину наметів, пообіцявши повністю згорнути містечко після набуття документом чинності. Здавалося, події розвиваються за мирним сценарієм. Але...

Як пояснюють у поліції, того дня правоохоронці прийшли до наметового містечка із наміром провести слідчі дії у низці кримінальних справ. Активісти почали палити шини та перешкоджати обшуку наметів. Поліції довелося «вжити адекватних заходів». Насправді ж розпочалася справжня бійня. У цей час, за свідченнями очевидців, біля будівлі Верховної Ради у містечку перебувало близько вісімдесяти осіб, тоді як силовиків виявилося приблизно дві тисячі. Розбиті до крові голови, численні забої, зламані руки — ось наслідки штурму. Відтак одинадцять протестувальників було госпіталізовано, один із них потрапив одразу на операційний стіл із внутрішньою кровотечею. І апофеоз дійства — поліцейські, майже позуючи перед камерами, поставили активістів, з-поміж яких були й люди поважного віку, на коліна...

Така невиправдана, на думку багатьох, показова агресія Нацполіції викликала хвилю обурення у суспільстві, навіть серед тих громадян, що не підтримували активістів наметового містечка. Керівник секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Богдан Крикливенко заявив, що вже готується офіційний запит до слідчих органів стосовно їхніх дій під будинком ВР третього березня. «Ми вимагатимемо відповіді, які були підстави для застосування сили та спецзасобів, що призвело до таких тілесних ушкоджень активістів? Що це за методи поводження з людьми, коли їх ставлять на коліна в мороз, на снігу?» — обурюється він.

Президент «Інституту права і суспільства», голова «Партії захисників Вітчизни» Юрій Кармазін в оцінці того, що сталося, категоричний: «Розігнавши Майдан «Беркутом», по-шахрайськи використавши ухвали суду про проведення «слідчих дій», Порошенко, Гройсман, Парубій, Аваков, Луценко принизили кожного українця, якого вони спочатку поставили на коліна економічно, обікравши в супрязі з іншими олігархами, а тепер поставили на коліна в буквальному сенсі слова! Покидьки — інших слів так зване «керівництво держави» не заслуговує! Під схвалення генпрокурора відкрито чинились кримінальні злочини, відбулась наруга над Україною купкою «владоохоронних органів», які не заслуговують на фінансування народом!»