П’ятниця, 23 лютого 2018 року № 15 (19562)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19562/print.php?n=38214

Чим приваблює ремонтантний сорт

РЕМОНТАНТНІ сорти ягід «цікаві» для садівників здатністю давати врожай двічі на рік. Так, малина такого виду може порадувати ягодами в серпні й навіть вересні, коли солодкий сезон уже позаду.

Однак головна її перевага не в цьому. Малина ремонтантна стійка навіть до сильних морозів, а ягоди продовжують з’являтись і після короткочасних осінніх приморозків.

Ремонтантні сорти малини часто починають плодоносити вже в рік посадки, причому незалежно від того, наскільки сприятливим видався сезон. Ягоди вирізняються більшим розміром порівняно зі «звичайними» літніми сортами, та й урожайність трохи вища.

Така малина добре росте на будь-яких ґрунтах. Лише на бідних гумусом ділянках кущі будуть невисокими і ягід родитиме менше.

Ремонтантні сорти не дають так багато пагонів, як традиційні, а значить, за ними простіше доглядати.

Однак не так просто розмножувати. Малина ремонтантна найкраще розмножується через зелену розсаду, яку вирощують у теплиці. Пересаджувати її можна як восени, так і навесні. Місце для малини слід вибрати сонячне. Холодного літа плодоношення може початися пізніше.

Оскільки ремонтантні сорти дають високі врожаї, вони потребують і повноцінного живлення. При посадці потрібно внести мінеральні добрива, перегній, гнойову рідину, деревний попіл та пару відер торфу. В подальшому регулярно підживлювати насадження у звичайні для плодових чагарників терміни.

Догляд за ремонтантною малиною нескладний. Він полягає переважно в обрізанні наземної частини восени. Після настання стійких холодів, коли ґрунт почне промерзати, необхідно обрізати всю видиму частину пагонів, на яких закінчилося плодоношення. Обрізані стебла спалюють.

Потрібно стежити, щоб на одному стеблі формувалося не більше п’яти пагонів заміщення, відтак ягоди досягатимуть хорошого розміру. Серед інших заходів — розпушування і боротьба з бур’янами в міру необхідності, а у посушливий період — полив.