Вівторок, 13 лютого 2018 року № 12 (19559)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19559/print.php?n=38095

  • Неоголошена війна

Зарплата — харчами

Михайло ВЕДМІДЬ.

СИТУАЦІЯ у зоні проведення АТО залишається напруженою: крім стрілецької зброї, агресор продовжує застосовувати по позиціях захисників України міномети різних калібрів, порушуючи мінські домовленості. Внаслідок ворожих обстрілів протягом минулого тижня семеро українських військових дістали поранень, загиблих у лавах ЗСУ не було.

Від бойових дій страждають і мирні люди. Перший заступник голови місії ОБСЄ Александр Хуг заявив, що торік на Донбасі кількість жертв серед цивільного населення зросла. За його словами, в 2017 році внаслідок збройного протистояння постраждало 478 осіб, з яких 86 були вбиті, решта дістала поранень. Позаторік жертв налічувалося менше — 442 людини, з яких 88 загинули.

Проте не тільки від бойових дій потерпають люди на Донбасі. Частині цивільного населення не вистачає їжі. Про це повідала заступник представника офісу Верховного комісара ООН зі справ біженців в Україні Ноель Калхун. За її словами, обабіч лінії розмежування зростає кількість голодуючих. Але набагато швидше збільшується число таких людей на не підконтрольних Україні територіях, зокрема й тому, що старі люди там недоотримують своїх пенсій. «Пенсія — це власність людини, на яку вона має право», — наголосила Н. Калхун. За даними ООН, позаторік на непідконтрольній території проблеми з нестачею харчів відчували 13% населення, а вже торік кількість голодуючих подвоїлась і становила 26%.

Нестача грошей змусила керівництво вугільного об’єднання «Ровенькиантрацит», що на окупованій Луганщині, перейти до виплат заборгованості із зарплат обідами у шахтарській їдальні та харчовими продуктами. Аби виправити ситуацію, шукають шляхи реалізації «чорного золота». Як повідомили в групі «Інформаційний опір», представники самопроголошеної «Республіки Абхазія», які перебували в Луганську наприкінці січня, поширили інформацію щодо ухвалення угод комерційними фірмами Абхазії і Туреччини на поставки вугілля, видобутого на території «ЛНР», у Туреччину через порт Очамчира (Абхазія).