П’ятниця, 9 лютого 2018 року № 11 (19558)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19558/print.php?n=38070

Вкорінення культур, «неохочих» до живцювання

ЖИВЦЮВАННЯ — найпоширеніший спосіб розмноження рослин.

Але є такі живці (наприклад, деякі види сливи), які ну ніяк не хочуть пускати корені, навіть якщо робити все за правилами.

З важкими, непіддатливими рослинами доведеться поморочитись і почати підготовку живця ще взимку.

У лютому потрібно в садку вибрати як живець гарну одно- або дворічну гілку й акуратно надломити її. Зовсім трішечки — у цій справі краще недоламати, ніж переламати. Бажано при цьому не пошкодити кору.

Місце зламу безпосередньо в напівзігнутому стані необхідно зафіксувати — перемотати пластиром, ізострічкою, прищеплювальною стрічкою, можна навіть прив’язати «перелом» до прямого дроту за принципом фіксувальної шини.

У такому вигляді гілочки залишаємо до весни. Дереву нічого не залишається, як почати заліковувати рану, а значить, у місці надлому почнуть активно утворюватися й накопичуватися ростові речовини.

У березні або на початку квітня пов’язку з гілки слід зняти і зрізати живець по місцю надлому. Вдома в темну, непрозору пляшку треба налити води на 6-7 см (найкраще талої), додати в неї дві таблетки активованого вугілля й занурити туди живець. Пляшку поставити на сонячне підвіконня. І — чекати появи коренів! Приблизно через три тижні вони мають проклюнутись.

Коли корені у новоспеченого саджанця виростуть на 6-7 см, його можна буде переносити в ґрунт. У перший сезон доцільно спорудити над живцем своєрідний парничок від негоди або палючого сонця, не забувати про полив, і до осені з укоріненого живця виросте повноцінний саджанець.