П’ятниця, 5 січня 2018 року № 1 (19548)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19548/print.php?n=37733

  • Отакої!

Вакханалія триває

Олена КОЩЕНКО.

Київська область.

Проїзний на ліфт… Гадаєте, такого не буває? Помиляєтесь. Жителів селища Бородянка, що на Київщині, — мешканців багатоповерхівок — змусили платити за кожний проїзд ліфтом.

ХОЧЕШ їхати — плати. На таких засадах у цьому селищі вже працюють 25 ліфтів у 12 будинках. Віднедавна, щоби скористатися електропідіймачем із поверха на поверх, пожильці мусили придбати спеціальну пластикову магнітну картку на певну кількість поїздок. У кожному ліфті встановлено пристрій, який зчитує поїздки.

Картка на 100 поїздок коштує 52 гривні. Поповнювати її потрібно в «Ощадбанку», де ще й знімають по 15 гривень комісії за кожну таку операцію. Погодьтеся, просто здирницькі комісійні. Цікаво, як це узгоджується зі словами голови правління «Ощадбанку» Андрія Пишного про те, що його фінустанова — народна по суті? Але зараз мова не про цього кума і праву руку Арсенія Яценюка, а про запроваджену реформаторську новацію ЖКГ бородянського «розливу». Якщо людина не придбала картку, їй доведеться ходити сходами. Більшість жителів так і робить, оскільки зайвих грошей просто немає. Адже користування ліфтом родині щомісяця виливається у середньому в 200-300 гривень. Або ж — ніжками. Люди шуткують, що вже й пішки страшно ходити, бо, мовляв, почнуть економити на поїздках, то ЖЕК запровадить плату за кожну сходинку. Як кажуть, у кожному жарті є частка правди. Додумались же до проїзних на ліфт!

Тим часом голова селищної ради запевняє, що такий захід необхідний, адже дасть змогу зберегти ліфтове господарство. Ліфти вже давно у поганому стані, а грошей на їхній ремонт не виділяють. До речі, мешканців Бородянки вже попередили, що у січні плата за одну поїздку зросте. А за якою формулою визначається «ліфтовий» тариф, пояснити ніхто не може.

«А коли чіпова карта для входу в під’їзд з’явиться, соромлюся запитати? І окремо в квартиру? Ще телевізійні антени на даху не охоплені… кількість білизняних мотузок на балконі… є над чим працювати», «Хто ж автор цієї пропозиції? Як ще вони придумають з людей знущатися? За ліфт, собак, кішок плати, що наступне?». «А давайте вже за повітря платити. Причому на Західній Україні має бути дорожче, тому що там, напевно, чистіше»... Так люди коментують нововведення.

Що ж, тарифно-реформаторська вакханалія триває. А пожинає її плоди простий народ.