Вівторок, 5 грудня 2017 року № 95 (19540)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19540/print.php?n=37474

  • Духовні скарби

Маща похвалилася талантами

Євген ЦИМБАЛЮК.

Рівненська область.

На фото: художник Олег Безюк представив на «Мистецтві одного села» свої нові картини.

Село Маща в Костопільському районі невелике. У ньому проживає всього шість сотень мешканців. Зате талантами вони наділені неабиякими. Зокрема, тут черпають натхнення відомий художник Олег Безюк, член Спілки художників України, міжнародних спілок скульп-торів та художників (Італія, Швеція), а також ткаля — 86-річна Антоніна Вовчеха, яка протягом семи десятків літ продукує свою майстерність, а ще і лозоплетярі, і ковалі, і різьбярі по дереву, і вишивальниці…

НАПРИКІНЦІ осені в рамках проведення обласної акції «Мистецтво одного села» у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація творчого доробку мащанських народних майстрів. Цей мистецький проект існує вже дев’ятий рік поспіль. Його вважають доброю традицією, яку люблять та шанують краяни, про що свідчить неабиякий інтерес відвідувачів музею.

Експозицію склали понад 400 творчих робіт: це старовинний побутовий реманент, предмети побуту та одяг, сучасні вироби з художньої вишивки, ткацтва, художньої обробки дерева, твори образотворчого та фотомистецтва. Доповнюють виставку тематичні композиції «Наші земляки — учасники АТО» та «Війна очима дітей». Донести глибину мистецтва, шліфованого не одним поколінням мешканців поліського села, допомагають українські пісні у виконанні фольклорного ансамблю «Світлина» сільського клубу Мащі.

Відкрив виставку сільський голова Олександр Круліковський. Він розповів про місцевих талановитих майстрів, здатних звичайне дерево перетворити на витвір, намалювати нитками картину, та наголосив, що молодь має переймати традиції, плекати творчість своїх дідів-прадідів, водночас розвивати і власний талант.

Художній номер учасникам мистецької акції подарував аматорський фольклорний ансамбль «Журавка» Костопільського районного будинку культури, керівник якого Зінаїда Андрійчук також родом із Мащі. Зачарувала автентичним сольним співом юна вокалістка з цього ж села Дарина Мельник, виконавши пісню «У неділю рано ще й сонце не сходить».

Своїми враженнями поділилися учасники акції — художник Олег Безюк та поетеса, художниця, майстер художнього розпису по дереву Галина Потарейко, котрі побажали всім нових творчих успіхів, злагоди та миру в Україні.