Вівторок, 5 грудня 2017 року № 95 (19540)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19540/print.php?n=37461

  • Неоголошена війна

«Дірява» блокада

Михайло ВЕДМІДЬ.

ПРОТЯГОМ минулих вихідних на різних ділянках лінії розмежування зафіксовано понад 10 випадків стрільби бойовиків із мінометів калібрів 82 і 120 мм, а також використання на першій лінії штатного озброєння БМП і танків. Крім того, в ніч з 2-го на 3 грудня противник гатив зі ствольної артилерії калібрів 122 і 152 мм. За даними групи «Інформаційний опір», відразу на кількох ділянках ворог під прикриттям туману намагався рейдовими групами проникнути на нейтральну смугу або у тактичний тил підрозділів ЗСУ з метою раптових обстрілів, прихованого мінування і проведення диверсій.

Активне мінування місцевості поблизу Докучаєвська та селища Ясного приховати не вдалося. Масштабність робіт викликала резонанс серед місцевого населення. Бойовики пояснили мінування тим, що українські війська, мовляв, готуються тут до наступу і начебто «до мікрорайону та відвалів уже підтягнуті найманці НАТО».

Дедалі більший некомплект особового складу в «1-му АК ДНР», відзначають у групі «Інформаційний опір», намагаються поповнити масованою кампанією з вербування. У Донецьку, Макіївці та інших великих містах окупованих районів агітація проводиться шляхом розклеювання оголошень у громадському транспорті та публічних місцях, також активно залучаються місцеві ЗМІ, проводиться «профорієнтація» в навчальних закладах.

Тим часом так звана блокада ОРДЛО виявилася доволі «дірявою». Про це розповів засновник волонтерської організації «Повернися живим» Віталій Дейнега: «Насправді контрабанда триває. Єдиний шлях, по якому вона припинила йти, — залізниця. Але залишаються інші: КПВВ (контрольні пункти в’їзду-виїзду) — через корупцію тих, хто там працює, зокрема прикордонників, фіскалів тощо; логістичні центри, які перетворились у перевалку такої контрабанди; далі — через військових (цим займається їх невеликий процент)».

Ще один шлях — перерваний транзит через територію Росії. «Це фіктивний транзит до Грузії та інших країн, на який пишеться відмова і він де-юре повертається на територію України, але вивантажується в ОРДЛО. Саме ця схема з перерваним транзитом робить неможливою та безглуздою будь-яку блокаду», — констатує волонтер.