П’ятниця, 13 жовтня 2017 року № 80 (19525)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19525/print.php?n=37009

Якщо запаслися сухофруктами

СУШНЯ багата на вітаміни та мікроелементи. Споживання сухофруктів у зимовий період допомагає підтримувати імунітет і поповнювати нестачу необхідних елементів в організмі.

Для того, щоб смакувати корисними напоями протягом тривалого часу, важливо не тільки заготовити сухофрукти, а й знати, як їх зберігати.

Найкраще сухофрукти зберігаються при температурі близько плюс 10ОC. Тоді комахи-шкідники не розмножуються і не з’являється гниль. Розклавши сушню по бавовняних мішечках, можна сміливо підвішувати їх у найтемнішому місці прохолодної кімнати чи комори.

Якщо забезпечити такі умови для зберігання сушні неможливо, то її варто тримати у кухонній шафі в скляних або бляшаних банках, що щільно закриваються. Поруч бажано поставити сільничку. Сіль вбирає вологу, тому можна буде не турбуватися про захист запасів від гнилі та цвілі. Найважливіше — тара із сухофруктами не повинна мати отворів і щілин, через які швидко проникають шкідники.

Якщо ж запаси сухих фруктів уже заражені комахами, необхідно прожарити сушню в духовці або виставити на сильний мороз. Основна маса комах гине за температури вище плюс 60ОC і нижче мінус 20ОC.

А ось у разі, коли комахи окупували запаси, з ними доведеться розпрощатись. Інакше шкідники переселяться на інші харчові продукти, особливо крупи.