Архів
П’ятниця,
8 вересня 2017 року

№ 70 (19515)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Знезараження Ґрунту без хімії

«Маємо дві теплиці, тому є можливість щороку змінювати в них культури. Чи достатньо цього, щоб на рослинах не з’являлися хвороби? Як можна оздоровити ґрунт у теплиці, не вдаючись до «хімії»?» — запитує Олексій Добрий із Золотоноші, що на Черкащині.

ЩОРІЧНО змінювати культури у теплиці дуже корисно для збереження родючості ґрунту, але цього не достатньо, аби убезпечити його від хвороботворних мікробів і бактерій. Останні потрапляють у теплицю з насінням, розсадою, одягом і взуттям людей, розмножуються, накопичуються в землі та на конструкціях... Тому ґрунт необхідно оздоровлювати, а раз на два-три роки бажано повністю міняти.

Заходи з чищення і оздоровлення землесуміші в теплиці найкраще проводити восени, після збирання врожаю. Якщо ви категорично проти застосування хімічних методів боротьби зі шкідниками рослин, то намагайтеся частіше це робити. Необхідно зняти шар старого ґрунту глибиною від 15 до 25 сантиметрів і замінити його приготовленою сумішшю з піску, торфу, перегною, вапна та добрив. Процес підготовки трудомісткий, але діло того варте.

Боротись із хворобами та шкідниками можна термічним і біологічним способами, але ефективність їх порівняно з хімічним нижче на 20-30%.

Термічний метод знезараження ґрунту — це вплив високих і низьких температур. У лютому-березні землю в теплиці можна вкрити шаром снігу завтовшки 10-20 сантиметрів: холод убиває до 50% бактерій.

Дієвішим буде пропарювання ґрунту. Для цього грядки накривають плівкою і під неї подають під тиском пар, прогріваючи землю до 70ОС на глибину до 30 сантиметрів. Якщо можливості подачі пару по шлангу немає, під плівку можна залити кілька відер окропу, але після такої обробки землю треба добре просушити. Не можна допускати, щоб стикалися пропарені й непропарені ґрунти.

Версія для друку          До списку статтей

НЕ ПРОҐАВТЕ строки висаджування сонячної ягоди — суниці, адже, щоб молоді рослинки вкоренились і пережили зиму, це бажано зробити до кінця вересня. Докладна стаття у наступному куточку «ДГ» охопить усі основні питання агротехніки — схема посадки, яке сусідство вибрати для грядки (а ще — які попередники росли на ній), розміщення один біля одного сортів, підготовка ґрунту, власне процес садіння. До того ж деякі ботанічні подробиці, викладені доступною мовою, збагатять знаннями поціновувачів ранніх духмяних ягід, які дуже полюбляє малеча.

Майже повсюди біда нині з садами — чахнуть плодові дерева, чагарники, декоративні культури. А все через грибки. Один із матеріалів має на меті озброїти садівника відомостями про грибкові захворювання, здавалось би, такої стійкої культури, як вишня. Бо коли пустити все на самоплив (подумаєш, крапчате листя, або в плямах, або й зовсім опало дочасно), дерево може навіть загинути. Не зволікайте з обробками та іншими лікувальними заходами — допоможіть своїй вишеньці.

Універсальний овоч — так можна охарактеризувати часник. Усюди він, і в людському організмі, і в продуктах на зберіганні, й у саду та на городі, бореться з різними інфекціями та шкідниками. Як саме його застосовувати, а ще трошки про правила зберігання, розповімо наступного разу.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове