Архів
П’ятниця,
8 вересня 2017 року

№ 70 (19515)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Консервована качатина

До нас звернулася Лідія Григорівна Гоницька із с. Соснівки Макарівського району Київщини з проханням розповісти про заготівлю на зиму качатини. Жінка утримує чимале пташине стадо й, певна річ, частину м’яса хотіла б закрутити в банки.

ОТЖЕ, для однієї тушки птиці вам знадобиться: перець чорний горошком — 6 шт., лавровий листок — 2 шт., спеції за смаком.

Обпатрану тушку промиваємо, обсушуємо і нарізаємо на досить дрібні шматки. Потім на дно заздалегідь простерилізованих банок кладемо лавровий лист і перець. Шматочки м’яса підсолюємо, розкладаємо по банках і заливаємо водою. Горлечко слоїків щільно закриваємо харчовою фольгою, ставимо їх у глибоку каструлю, яку поміщаємо в холодну духовку. Затим виставляємо температуру 180 градусів і тушкуємо качку три години. Після цього, не гаючи часу, закочуємо банки кришками і перевертаємо догори дном. Укутуємо до повного остигання.

Ще один рецепт консервованої качатини. Інгредієнти: качка — 1 шт., перець чорний горошком — 6 шт., лавровий лист — 2 шт., морква — 1 шт., цибуля — 1 шт., свіжа петрушка — невеличкий пучок, спеції.

Качачу тушку обробляємо, відокремлюємо м’ясо від кісток, зокрема й ребер, і нарізаємо на невеликі шматки. Потім перекладаємо їх у каструлю і заливаємо водою так, щоб вона покривала м’ясо приблизно на сантиметр. Після закипання акуратно знімаємо з поверхні піну, кладемо перець-горошок, трохи петрушки, очищені цибулину і морквину. Варимо на малому вогні протягом 3,5 — 4 годин. Коли м’ясо стане м’яким, солимо, кидаємо лавровий листок і варимо ще 20 хв., відтак лаврушку викидаємо. Наприкінці приготування бульйону має залишитися нарівні з качатиною. Не вимикаючи плити, обережно дістаємо шматочки і розкладаємо по банках, заливаємо до країв бульйоном. Потім герметично закочуємо кришками, перевертаємо і залишаємо до остудження під чимсь теплим.

Версія для друку          До списку статтей

НЕ ПРОҐАВТЕ строки висаджування сонячної ягоди — суниці, адже, щоб молоді рослинки вкоренились і пережили зиму, це бажано зробити до кінця вересня. Докладна стаття у наступному куточку «ДГ» охопить усі основні питання агротехніки — схема посадки, яке сусідство вибрати для грядки (а ще — які попередники росли на ній), розміщення один біля одного сортів, підготовка ґрунту, власне процес садіння. До того ж деякі ботанічні подробиці, викладені доступною мовою, збагатять знаннями поціновувачів ранніх духмяних ягід, які дуже полюбляє малеча.

Майже повсюди біда нині з садами — чахнуть плодові дерева, чагарники, декоративні культури. А все через грибки. Один із матеріалів має на меті озброїти садівника відомостями про грибкові захворювання, здавалось би, такої стійкої культури, як вишня. Бо коли пустити все на самоплив (подумаєш, крапчате листя, або в плямах, або й зовсім опало дочасно), дерево може навіть загинути. Не зволікайте з обробками та іншими лікувальними заходами — допоможіть своїй вишеньці.

Універсальний овоч — так можна охарактеризувати часник. Усюди він, і в людському організмі, і в продуктах на зберіганні, й у саду та на городі, бореться з різними інфекціями та шкідниками. Як саме його застосовувати, а ще трошки про правила зберігання, розповімо наступного разу.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове