П’ятниця, 18 серпня 2017 року № 64 (19509)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19509/print.php?n=36486

Чому у гортензії світлішає листя?

«Серед літа листя на кущах гортензії стало світле, ніби у салату. Це хвороба чи нестача якихось добрив?» — запитує Наталя Кулиниченко з м. Попільні, що на Житомирщині.

СУЧАСНІ сорти гортензії не так просто виростити, аби милуватися їхнім пишним цвітом. Слід ретельно дотримуватися правил агротехніки.

Для садіння найкраще брати добре сформовані саджанці. Їм має бути не менше 4 років. Посадкові ями копають завглибшки до 40 см і діаметром близько 70 см. Заповнюють їх землею з органічними і мінеральними добривами. Кущі гортензії швидше розвиваються на родючому ґрунті при регулярному та щедрому поливі.

Напровесні кущі слід підживити аміачною селітрою (20 г на відро води) і суперфосфатом (40 г на такий же об’єм води).

Гортензія погано росте на лужних ґрунтах. Тому вапнувати не потрібно, а навпаки — підливати підкислену воду, мульчувати торфом та глицею.

Садити гортензію найліпше навесні. При цьому слід обрізати всі однорічні пагони, залишаючи на кожному по три-чотири бруньки.

Упродовж вегетаційного періоду доцільно кілька разів підживити.

Пишному щорічному цвітінню сприяє регулярне обрізування старих суцвіть. При цьому видаляють слабкі та ушкоджені пагони.

Розмножують гортензії зеленими живцями або відсадками.

При хлорозі листя (воно стає світло-зеленим) необхідно застосувати залізний купорос із розрахунку 2 г на літр води. Підживлюють раз на тиждень, загалом щонайменше чотири рази.