П’ятниця, 18 серпня 2017 року № 64 (19509)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19509/print.php?n=36480

  • Сигнал тривоги

Що не день, то пожежа

Ганна КЛІКОВКА.

Червоний півень не на жарт тероризує Запоріжжя: практично щодня на території області виникають масові загоряння сухостою, стерні на полях, які швидко підступають до населених пунктів, знищують оселі, техніку, зелені насадження. В регіоні оголошено п’ятий клас пожежної небезпеки.

ГОЛОВНЕ управління ДСНС України повідомило, що в краю тільки лише упродовж двох днів сталося понад 300 випадків пожеж, з них 254 — в екосистемах, 21 — лісова. Полум’я завдало збитків довкіллю, рослинним насадженням на площі понад 200 гектарів. На ліквідації пожеж працювали 1400 вогнеборців та 386 одиниць техніки.

Скільки загалом горя завдали людям загоряння, важко навіть уявити. Ось лише кілька епізодів страхітливої хроніки.

Справжні випробування вогняною стихією випали на долю жителів Новомиколаївки Мелітопольського району. Пожежа з полів за лічені хвилини дісталася сільських осель. Палали комори із зерном, підсобні приміщення, домашні речі, дрова, скирти соломи, літні кухні, фронтони будинків. Поки чекали на техніку служби порятунку, селяни боролися з пожежею самотужки. Орендарі возили воду бочками. Наслідки лиха доведеться довго ліквідовувати, особливо самотнім людям, як-от бабуся, у якої вщент вигорів дах.

Селяни бідкаються і висловлюють припущення, що підпали трави і сухостою хтось вчиняє навмисно. Адже таке триває на різних територіях. Наприклад, у тому ж Мелітопольському районі вогонь у село Маяк також прийшов із полів. За інформацією Мелітопольського міськрайонного управління служби з надзвичайних ситуацій, тут полум’я знищило 11 господарських будівель, 720 тюків сіна, вісім кубометрів дров, різноманітний сільгоспінвентар. Лихо розгулялося на двох тисячах квадратних метрів, щоби приборкати тут вогонь, фермери возили воду двома тракторами з цистернами.

Пожежі на відкритих територіях дісталися Старобердянського лісництва, де вогонь поширився майже на п’ять гектарів масиву. У селі Канівське Крутоярівського лісництва горіли суха трава, кущі, хвойні дерева на 4,8 гектара, з них майже три гектари охопила пожежа у верхів’ях дерев. Вогнеборці гасили вогонь також на територіях Богатирського, Василівського лісництв.

Дійшло до того, що селяни бояться лягати спати у спеку, яка супроводжується вітром. Вони поглядають на небо з надією на дощ і з острахом — на поля, що впритул прилягають до їхніх осель, адже крило того півня може війнути зненацька і вщент знищити майно й плоди нелегкої праці.