Архів
П’ятниця,
18 серпня 2017 року

№ 64 (19509)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Чому у гортензії світлішає листя?

«Серед літа листя на кущах гортензії стало світле, ніби у салату. Це хвороба чи нестача якихось добрив?» — запитує Наталя Кулиниченко з м. Попільні, що на Житомирщині.

СУЧАСНІ сорти гортензії не так просто виростити, аби милуватися їхнім пишним цвітом. Слід ретельно дотримуватися правил агротехніки.

Для садіння найкраще брати добре сформовані саджанці. Їм має бути не менше 4 років. Посадкові ями копають завглибшки до 40 см і діаметром близько 70 см. Заповнюють їх землею з органічними і мінеральними добривами. Кущі гортензії швидше розвиваються на родючому ґрунті при регулярному та щедрому поливі.

Напровесні кущі слід підживити аміачною селітрою (20 г на відро води) і суперфосфатом (40 г на такий же об’єм води).

Гортензія погано росте на лужних ґрунтах. Тому вапнувати не потрібно, а навпаки — підливати підкислену воду, мульчувати торфом та глицею.

Садити гортензію найліпше навесні. При цьому слід обрізати всі однорічні пагони, залишаючи на кожному по три-чотири бруньки.

Упродовж вегетаційного періоду доцільно кілька разів підживити.

Пишному щорічному цвітінню сприяє регулярне обрізування старих суцвіть. При цьому видаляють слабкі та ушкоджені пагони.

Розмножують гортензії зеленими живцями або відсадками.

При хлорозі листя (воно стає світло-зеленим) необхідно застосувати залізний купорос із розрахунку 2 г на літр води. Підживлюють раз на тиждень, загалом щонайменше чотири рази.

Версія для друку          До списку статтей

КОРИСТЬ чорниці дикорослої безсумнівна, але майже не відстає від неї культурна родичка — чорниця садова. Саме пора висадити її на обійсті. Приживається вона не дуже легко, але, доклавши зусиль, за три-чотири роки матимете перші плоди. Наші рекомендації, сподіваємось, допоможуть вам у вирощуванні диво-ягоди. Втім, насамперед необхідно придбати виведені у розсадниках сорти. Кущики чорниці, привезені з лісу, на ділянці рости не будуть, як не старайся.

На базарі від покупців часто можна почути нарікання на дорожнечу молока і молочних продуктів. А сільські господині у відповідь: «Де ж тієї трави та сіна набратися? Скоро й корови доведеться збутися». Справді, годівля домашньої живності нині є великою проблемою і через спекотні літа, і через брак пасовищ. Треба шукати вихід, і він полягає у вирощуванні на власному полі високоврожайних кормових культур. Яких саме, підкажемо, і взагалі поговоримо про те, що покласти в годівниці.

Ази підготовки картоплі до зимового зберігання нагадаємо городникам. Тільки дотримання правил трьох періодів, застосовуваних до бульб, збереже наш другий хліб із мінімальними втратами і дасть змогу смакувати непророслою картоплею і навесні. Отож які найефективніші способи і умови тримання у сховищах картоплі?

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове