П’ятниця, 11 серпня 2017 року № 62 (19507)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19507/print.php?n=36412

Аби подовжити плодоношення

У СЕРПНІ, після першого збору врожаю солодкого перцю, зазвичай плоди на кущах дрібнішають. Причина такого явища — виснаження рослин. У такому разі перець слід підживити. Найдоцільніше — настоєм коров’яку чи курячого посліду.

За нестачі вологи в ґрунті цвіт осипається, а плоди дрібнішають. При надлишку води корені (вони залягають близько до поверхні) можуть загнити, відтак плоди погано наростають.

У регіонах, де не пройшли дощі, грядку з перцем слід вранці чи ввечері періодично поливати і після цього розпушувати ґрунт. Норма поливу — 2 л води на кущик. Воду слід нагріти на сонці й намагатися, щоб вона не потрапляла на листя. Грядку доцільно тримати замульчованою.

Огіркова гудина також потребує уваги в цей період. Рослини старіють, і знижується всотувальна здатність кореневої системи.

Аби подовжити життя огіркової гудини, слід видалити слабкі та хворі рослини, а на здорових вирізати жовті, поламані пагони і листя. Ґрунт навколо рослин потрібно обережно розпушити і підсипати свіжу родючу землю. Окрім цього, оголені від листя батоги також присипають свіжим вологим ґрунтом, пришпиливши їх у тому місці, де є листок із пазушним пагоном. Таке омолодження огірків сприяє новій хвилі плодоношення.

За подальшого зниження нічних температур слід вживати заходів для стримання охолодження ґрунту. Для цього грядку мульчують. Підживлення ліпше проводити по листю комплексним мінеральним добривом, що не містить хлору.

У разі появи борошнистої роси доцільно обробляти огіркову гудину фітоспорином один раз на тиждень.