П’ятниця, 30 червня 2017 року № 50 (19495)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19495/print.php?n=35993

Полив: примітивно, але ефективно

В ОДНОМУ з нещодавніх випусків «ДГ» ми вже описували різні способи зволоження городніх рослин, зокрема й підгрунтовий. Його, наголошувалося, особливо люблять помідори, перець. Поверхня ґрунту зберігається сухою, а значить, менше ростуть бур’яни, не запікається земля. Те, що пропонуємо зараз, облаштувати дуже просто, а користі багато.

Пластикову пляшку відріжте знизу на третину, щоб дно можна було використовувати як кришку (вона потрібна, аби менше випаровувалася вода). Кришечку щільно закрутіть і просвердліть у ній два отвори діаметром 2 мм. Утім, їх можна зробити більше або менше з розрахунку, що одна овочева рослина потребує щодоби близько 0, 25 л води. Найкраще встановлювати пляшку під час садіння культур. Але можна це зробити й зараз. Відступіть від помідорного стебла 15-20 см, акуратно, щоби не пошкодити коренів, викопайте ямку завглибшки 15-20 см. Тоді вставте пляшку кришечкою вниз під кутом 35-40 градусів і закопайте.

Аби не забивалися дірки у кришечці (особливо це актуально на важких глинистих грунтах), на дно ямки під горло пляшки вкладіть суху траву, мішковину тощо або закріпіть усе це просто на горловині з допомогою капронової панчохи. Примітивний, але дієвий пристрій для подачі води готовий. Залишається тільки заливати воду в пляшку, а вона звідти просочуватиметься до коренів. Стежте, щоб була вода у ємності.

Ще один нескладний спосіб такий. Зробіть у пляшці невеликі дірочки і закопайте її у грунт кришечкою догори. Тоді її зручно наповнювати, відкрутивши кришку.