Архів
П’ятниця,
30 червня 2017 року

№ 50 (19495)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Полив: примітивно, але ефективно

В ОДНОМУ з нещодавніх випусків «ДГ» ми вже описували різні способи зволоження городніх рослин, зокрема й підгрунтовий. Його, наголошувалося, особливо люблять помідори, перець. Поверхня ґрунту зберігається сухою, а значить, менше ростуть бур’яни, не запікається земля. Те, що пропонуємо зараз, облаштувати дуже просто, а користі багато.

Пластикову пляшку відріжте знизу на третину, щоб дно можна було використовувати як кришку (вона потрібна, аби менше випаровувалася вода). Кришечку щільно закрутіть і просвердліть у ній два отвори діаметром 2 мм. Утім, їх можна зробити більше або менше з розрахунку, що одна овочева рослина потребує щодоби близько 0, 25 л води. Найкраще встановлювати пляшку під час садіння культур. Але можна це зробити й зараз. Відступіть від помідорного стебла 15-20 см, акуратно, щоби не пошкодити коренів, викопайте ямку завглибшки 15-20 см. Тоді вставте пляшку кришечкою вниз під кутом 35-40 градусів і закопайте.

Аби не забивалися дірки у кришечці (особливо це актуально на важких глинистих грунтах), на дно ямки під горло пляшки вкладіть суху траву, мішковину тощо або закріпіть усе це просто на горловині з допомогою капронової панчохи. Примітивний, але дієвий пристрій для подачі води готовий. Залишається тільки заливати воду в пляшку, а вона звідти просочуватиметься до коренів. Стежте, щоб була вода у ємності.

Ще один нескладний спосіб такий. Зробіть у пляшці невеликі дірочки і закопайте її у грунт кришечкою догори. Тоді її зручно наповнювати, відкрутивши кришку.

Версія для друку          До списку статтей

ПЕВНО, що в кожному селі є людина, про яку можна сказати, що Господь відміряв йому талантів щедрою рукою. Такий гість завітає наступного разу до нашого куточка. Микола Яковчук не уявляє свого життя без краси, тому на своїй невеликій ділянці сотворив справжнє диво, заквітчавши її не лише традиційними півоніями, бузком та чорнобривцями, а й чебрецем, звіробоєм, лепешняком... Та й по господарству вдатний, за що б не взявся. Якби в кожного з нас було таке ставлення до найменшої рослинки й деревця, бажання всьому давати лад, от би погарнішала наша земля.

Прийшла спека, а з нею проблема — надокучають комарі. Порадимо, як позбутися кровососів у будинку та чим обробляти шкіру, коли йдете на річку, в ліс, де їх особливо багато.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове