Вівторок, 27 червня 2017 року № 49 (19494)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19494/print.php?n=35957

  • Відповідає «Соняшник»

Чому на крекері дірки?

Якби на цьому печиві заздалегідь не зробили дірочки, то після печі воно було б подібне до такої собі роздутої кульки з тіста. Кожна господиня знає, що в гарячій печі дріжджове тісто (а крекери роблять саме з нього) набухає і збільшується в об’ємі. Але! Якщо сирий сформований виріб проколоти, надлишки повітря вийдуть, і він залишиться пласким.

Крекер як новий вид печива з’явився у Північній Америці десь у середині XVIII століття. Його назва утворилася від англійського звуконаслідувального дієслова «to crack» — «розтріскуватися».

Для армії і мандрівників сухе печеннячко виявилося незамінним: воно зручне при транспортуванні і набагато менше за борошно всотує вологу. У давнину крекери особливо припали до смаку морякам, котрі під час рейдів уживали їх разом із рибною юшкою.

У перших крекерах дірочки наколювали вручну, застосовуючи для цього ножі, виделки і спеціальні «діроколи» з чавуну. Колись у США (а саме там уперше було налагоджено масовий випуск цього печива) існувала навіть думка, ніби у «правильному» крекері дірочок має бути рівно 13, що відповідало числу перших штатів, які увійшли до складу цієї держави. Проте цей факт довести не вдалося. Так що правильніше буде сказати, що кількість дірочок і їх розташування на крекері залежать лише від розміру печива та уподобань самих пекарів.