Вівторок, 27 червня 2017 року № 49 (19494)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19494/print.php?n=35950

  • Агроперспектива

Приживається південний гість

Євген ЦИМБАЛЮК.

У селі Шубків, що у Рівненському районі, аграрії почали вирощувати культуру, яка на українських землях фактично не культивується. Це арахіс. Поки що площа, зайнята під лісовим горіхом арахісом, експериментальна, не вельми велика.

ОПІКУЄТЬСЯ цією екзотичною культурою, батьківщиною якої є Південна Америка, молодший науковий співробітник Інституту сільського господарства Західного Полісся Володимир Браценюк. Науковець, зокрема, зазначає: «Це спроба адаптувати арахіс до наших ґрунту та клімату і, якщо експеримент удасться, закласти культуру для вирощування в Україні. Рослина дуже любить тепло, сонце і вологу. Порівняно з американськими чи африканськими теренами, у нас тепла для неї малувато. Але маємо дуже поживний ґрунт. Як приживеться за таких умов південний гість, покаже осінь, коли збиратимемо перший урожай. Сподіваюся на позитивний результат. Принаймні спостереження за розвитком рослин дає на це надію. На одній рослині прижилося та росте не один десяток бобів. А далі пропонуватимемо насіння арахісу для вирощування українським господарникам».

Арахіс — надзвичайно корисний продукт. Із вегетацією до 170 днів чимсь схожий на картоплю, його плоди дозрівають у закритому ґрунті. У світі є великий попит на земляний горіх. Його використовують у харчовій та фармацевтичній галузях. Цілком можливо, що в майбутньому зможемо не купувати його за кордоном для власних потреб. Хтозна, може, ще й вийдемо як продавці арахісу на світовий ринок.