Архів
П’ятниця,
16 червня 2017 року

№ 46 (19491)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
 Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Замість хімії

Хімічні речовини, застосовувані для обробки саду і городу, шкодять людям. На допомогу приходять народні методи захисту рослин. Це настої та відвари трав з інсектицидними чи фунгіцидними властивостями.

Тютюн і махорка

ЗАСТОСОВУЮТЬ проти попелиць, мідяниць, трипсів, молодої гусені листовійок, капустяної молі, цибульної мухи, зимового п’ядуна, кільчастого шовкопряда, хрестоцвітих блішок, павутинного кліща, білокрилок, слимаків та інших шкідників.

У діло йдуть листя, стебла й пил тютюнових рослин. На 10 л води беруть 400 г подрібненої сировини або пилу, настоюють дві доби, проціджують. Перед обробкою розводять навпіл і додають 40 г натертого господарського мила. Обприскують з інтервалом п’ять-вісім діб два-три рази.

Тютюновий пил ефективний проти земляних блішок на овочевих культурах, проти цибульної мухи, ліпше в суміші з вапном або попелом (1:1). Витрата — 10-20 г на метр квадратний.

Тютюновий пил застосовують і для обкурювання теплиць проти попелиць, трипсів і білокрилки (5-10 г на 1 м3), а в саду — для боротьби з яблуневою і плодовою міллю, мідяницями, попелицями. Проти молі захід проводять у період лету метеликів. Невеликі купи соломи, сміття, гілок розміщують у міжряддях саду по одній на сотку. Зверху насипають 2-4 кг тютюнового пилу і підпалюють. Обкурювання має тривати не менш як 30 хвилин, а ліпше близько 2 годин.

Змішаний настій

ВІД ПОПЕЛИЦЬ, павутинного кліща. 400 г кульбаби, 200 г подрібненого часнику, 1 столова ложка гірчиці, 1 столова ложка гіркого перцю. Залити водою, настояти 5 годин, процідити, долити до 10 літрів. Обробку проводити два-три рази з інтервалом 10 днів.

Кульбаба

ДІЄВА проти попелиць, павутинного кліща, мідяниць. Беруть 300 г подрібненого листя або 200 г коренів кульбаби. Настоюють три години у теплій воді в 10-літровій ємності. Використовують відразу.

Цибульна настоянка

ПРОТИ гусениць, попелиць, малинного жука. Дрібно нарізати цибулини — 10 г на 1 літр або в такій же пропорції лушпиння. Настоювати 7 годин. Віджати й обробляти рослини.

Помідорне бадилля

Проти гусениць. Подрібнити 4 кг сировини, залити водою. Кип’ятити 30 хвилин на слабкому вогні. Процідити, розвести втричі. Додати 40 г натертого мила. Обприскувати городні й садові культури.

Глиця

Проти попелиць, мідяниць. 2 кг хвої настоювати у 8 літрах води 7 днів. Процідити. Перед застосуванням розбавити в 10 разів.

Версія для друку          До списку статтей

ДО НАСТУПНОГО куточка завітає прикарпатська господиня зі своєю полуницею. Себто поділиться досвідом догляду за грядкою із сонячною ягодою. Дбати про неї, вважає Валентина Михайляк, потрібно цілий рік, а як саме, розповімо, причому деякі рекомендації — універсальні: застосовувати їх можна й на огірках, помідорах, іншій городині.

У старих довідниках із садівництва зазвичай радилось у плодових дерев вирізати гілки цілком (на кільце) або вкорочувати їх, починаючи із серпня й восени. Але нині фахівці вказують на один великий недолік: надто багато деревини рослина нарощує марно. Тому дійшли висновку, що робити це на початку літа, коли пагони ще коротенькі, зелені, соковиті, набагато краще, бо їх легко виламати і рани швидко загояться. Тому мова піде про те, як це легше зробити з допомогою простого пристосування, а також про прийом прищипування, або пінцировки, пагонів.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове