Вівторок, 16 травня 2017 року № 37 (19482)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19482/print.php?n=35533

  • Енергонезалежність

Друга спроба

Євген Цимбалюк.

Рівненська область.

Приблизно 50 років тому на Рівненщині під час регіональних геологічних робіт на глибині понад 2,5 км було виявлено не дуже потужні нафтоносні горизонти. Але тоді, за словами завідуючого тервідділом надрокористування «Північгеологія» Івана Гарбуза, цим ніхто особливо не зацікавився. Бо тюменська нафта «лилася рікою» і газ був дешевим.

НИНІ Ж НАК «Нафтогаз України» хоче розпочати пошук родовищ нафти і газу на теренах Дубенського, Млинівського та Радивилівського районів, які входять до меж так званої Пелчанської площі. Відповідний пакет документів переданий Рівненській обласній раді публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування», заснованим «Нафтогазом України», яке просить надати у користування надра Пелчанської площі з метою геологорозвідки та дослідно-промислової розробки родовищ нафти, газу природного та конденсату.

Позитивне вирішення цього питання намітилося, зокрема, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Так, голова цієї комісії Володимир Валявка зазначив: «Окрім очевидних економічних ефектів, таких, як наповнення місцевих бюджетів територіальних громад області за рахунок сплати ренти, видобуток українського газу з рівненської землі може стати вагомим унеском в економічну безпеку нашої держави та незалежність від іноземних постачальників паливно-енергетичної сировини».

Своєю чергою перший заступник голови обласної ради Олександр Корнійчук наголосив, що представники компаній, які мають намір користуватися надрами Рівненщини, повинні перебувати в постійному діалозі з місцевими органами самоврядування, аби спільно планувати розвиток місцевої інфраструктури.

Зараз напевно не можна сказати, чи знайдуться нафта і газ у цьому регіоні. Але програма геологічного вивчення, представлена «Укргазвидобуванням», розрахована на 20 років.