Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
 

Увага — конкурс: «Село моє рідне!»

Конкурс

Що для українця село? Це місце, де із сивої давнини пустив своє коріння в благословенну Господом землю наш працелюбний люд іще з трипільських часів. Колиска нації, життєдайне джерело народу, його традицій, історії та самобутньої культури.

СЕЛА, як і люди, народжувалися, вмирали, їх кріпачили, колективізували, морили голодом, розкуркулювали, спалювали, затоплювали штучними морями, гнобили нікчемними реформами. А село годувало, повставало, воювало, кохало, сміялось, відроджувалось і втрачало сили. На жаль, дійшло до того, що кожного тижня в Україні зникає одне «середньостатистичне» село. Деякі «доброзичливці» твердять: зменшення сільського населення — то наслідок урбанізації, веління часу, і тут нічого не вдієш...

Маємо зарубати собі на носі: не стане села — не стане й України. Саме тому ми зобов’язані зробити все, аби наш спільний дім не перетворився на пустку і не розчинився у Всесвіті.

Мета творчого конкурсу «Сільських вістей», газети захисту інтересів селян України, — привернути увагу громадськості до проблем отих малих вітчизн, без яких не може існувати Вітчизна велика, згуртувати всіх, хто переймається долею українського села, особливо молодь. Щоб не забули, якого ми роду. Щоб не обірвалася пісня про землю нашу квітучу і про тих, хто плекає в собі українця, громадянина вільної держави.

Сподіваємося, що багато хто з вас, наших читачів, стане учасником конкурсу «Село моє рідне!» і розкаже всій Україні про те, що радує, що болить, про історію краю, де Богом суджено вам жити, про побут, традиції, людські долі. Можна розповісти і про таке село, якого тепер на карті вже нема, або яке переросло у селище чи місто. Головне, щоб написано було цікаво, «з душею». Запрошуємо до участі також школярів, членів крає­знавчих, літературних гуртків і студій. Розраховуємо й на солідний творчий доробок журналістів районок, чиї матеріали розглядатимуться в окремій категорії. Максимальний обсяг — 5 сторінок друкованого тексту через півтора інтервалу. Від авторів чекаємо також коротенької розповіді про себе, звичайно ж, з вказуванням зворотної адреси й номера контактного телефону. Матеріали, які потребують того за змістом, бажано ілюструвати.

Номінації:

1. Історія, легенди і міфи мого села.

2. Люди мого села.

3. Звичаї, повір’я, побут мого села.

4. Моє село: погляд у майбутнє (про досвід розв’язання земельних, соціальних, екологічних, культурних проблем, перешкоди і перспективи розвитку сільських територій).

5. Моє село — мій біль, моя пам’ять (про населені пункти, які щезли з карти України через різні обставини, трагічну історію «неперспективних» сіл).

Кращі матеріали буде надруковано в газеті, автори найдосконаліших творів удостояться звання лауреатів із врученням грошових премій у кожній номінації.

Перша премія — 1000 гривень, друга — 500, третя — 300 гривень.

Підсумки конкурсу та імена переможців оприлюднить журі у складі:

Голова:

Степан Колесник, письменник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка.

Члени журі:

Володимир Журавель, перший заступник головного редактора «Сільських вістей»;

Анатолій Зубар, журналіст;

Анатолій Камінчук, письменник, заввідділом журналу «Київ»;

Оксана Одинцова, секретар Озерської сільради Бородянського району Київської області;

Василь Піддубняк, письменник, журналіст;

Віктор Полковенко, професор, кандидат філологічних наук;

Підсумки конкурсу буде підбито наприкінці наступного року напередодні дня Святого Миколая.

Матеріали надсилайте на поштову адресу редакції «Сільських вістей» з поміткою «На конкурс «Село моє рідне!»

Адреса для електронного варіанта: konkurs@silvist.kiev.ua

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове