Архів
Вівторок,
1 жовтня 2024 року

№ 40 (20084)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Жовтень
  Версія для друку          На головну
  • Про те, що болить

Любіть Україну!

Микола НЕЧИПОРЕНКО.

Дніпропетровська область.

Цей заклик Володимира Сосюри, проголошений в однойменному вірші 80 років тому, був актуальним завжди. І тоді, коли за ці рядки поет потрапив у немилість московських вождів, і тепер, коли продовжувачі їхніх кривавих справ намагаються стерти з лиця землі все українське.

ПРО свою вистраждану любов до України вкотре заговорили відомі працівники сільського господарства Дніпропетровщини. Особливо після нещодавнього Всеукраїнського аграрного форуму, що відбувсь у Кропивницькому. На ньому лідер фермерського руху області Анатолій Гайворонський, описуючи нинішнє становище фермерів, закликав представників влади відстрочити повернення ними позичок і відсотків на них, адже інакше їм не тільки не вижити, а й не закласти урожаю наступного року. Сіяти в суху, як камінь, землю марно, та й нема за що: на рахунках селян катма коштів. Однак у відповідь на цей крик душі аграріїв ошелешили новим законопроєктом про підвищення податків.

На думку Гайворонського, ухвалити таке рішення — все одно що живцем здирати шкуру із селян. Через тяжкі погодні умови, зокрема відсутність дощів, цьогорічний сезон видався вельми складним. Якщо ріпак ще «вискочив», давши з горем навпіл по 20 центнерів із гектара, то соя згоріла, вродила втричі менше, ніж зазвичай. Нижче середніх показників намолотили і пшениці. З цінами теж горе. До пізньої весни, коли собівартість пшениці й кукурудзи минулого року становила 4,8 тисячі, вони трималися не вище 4,5 тисячі гривень за тонну. Щоб упоратися з весняною сівбою, фермери мусили збувати збіжжя собі у збиток, сподіваючись, що осінь відшкодує втрачене. Та не вийшло. Завершується збір пізніх культур, який показує, що маємо недорід кукурудзи і соняшнику.

— І знову доводиться говорити про ціни, — скрушно зітхає Анатолій Гайворонський. — На початку літа за тонну збіжжя нам платили по 8,5 тисячі, одначе незабаром вартість збили майже на дві тисячі гривень. І це в умовах війни і мало не суцільної мобілізації по селах! Ми розуміємо, що лозунг «Все для фронту, все для перемоги!» означає жертвувати всім задля нескореності та перемоги рідної держави. І в той же час любити Україну — це ще й любити народ, дорожити ним. Тим паче селян, які не лише своїми податками наповнюють державну скарбницю, а й годують усіх. І армію теж. Проте задумайтеся: одні воюють на передовій, стоячи на смерть, ми, фермери, з останніх сил прагнемо не допустити голоду, а дехто в цей час безбожно краде.

Ці думки поділяє Анатолій Лейко — ватажок Верхньодніпровської районної Асоціації фермерів і приватних землевласників, колишній воїн-«афганець», нині очільник районної громадської організації, яка переймається вшануванням пам’яті земляків, загиблих у боях із рашистами.

— Становище, у якому ми сьогодні перебуваємо, — наголошує Анатолій Олексійович, — схиляє до думки, що любити сьогодні Україну — це жити по совісті, на всіх рівнях говорити правду, очищаючись від брехні та підлості. Тим часом під прикриттям продажних правоохоронців розрослася корупція, спричинена «великим крадівництвом». Мало того, що податки з державної казни, які сплачує народ, витрачають не на потреби фронту, так ще й «розпилюють» бюджети на шматки і розкрадають. У війну корупціонерів необхідно прирівняти до зрадників України — тих, хто любить її тільки із власною шкурною метою. Це, звісно, крайній засіб, але чому ми раз у раз чуємо про застави, відкупні, відчинені «прохідні» на наших кордонах для злочинців? Для них вироки мають сягати 15 років позбавлення волі, без будь-якої можливості вийти з-за ґрат раніше.

Небайдужий чоловік порушив ще одну болючу сторону життя нашого суспільства — закон про мобілізацію, який повною мірою стосується не всіх громадян. Так, обіцяли, наприклад, призвати майже половину наявних поліцейських, а насправді взяли до лав ледве-ледве 10 відсотків із них. Чимало стражів правопорядку достроково, у віці від 40 до 45 років, пішли у відставку. Також мали б мобілізувати прокурорів і суддів. До роботи можна залучити студентів старших і випускних курсів юридичних вишів. Ці зміни підуть тільки на користь: зменшиться корупція і посилиться правопорядок.

— Я б усіх посадовців урядових установ, митників, та й нардепів зі зграями їхніх помічників пропустив через передову. А тих, хто відмовлятиметься, оголошував би ухилянтами з усіма наслідками, які з цього витікають. Принаймні тримати таких на державній службі не варто, — заявив Анатолій Лейко.

Чи не перегинає палицю фермер? Можливо, але колишній воїн-«афганець», а нині хлібороб висловлюється так категорично і з таким болем від справжньої любові до України. І в цьому його підтримує сільський люд, споконвіку мудрий і роботящий.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
На Чернігівщині найбрудніше
Читати
Лідери — центр і південь
Читати
Стартують земельні торги
Читати
Безгрошів’я
Читати
Чекають і вірять
Читати
Чорнобильців списали?
Читати
Iсторичне рішення
Читати
Набув чинності «церковний» закон
Читати
Коштів немає
Читати
Розкуповують машини
Читати
Відшкодування для аграріїв
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове