Архів
Вівторок,
24 вересня 2024 року

№ 39 (20083)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:
  Версія для друку          На головну

Дослівно

Сергій Марченко,

бізнесмен, громадський діяч.

На жаль, наші керманичі вважають, що в України невичерпний людський ресурс. Мабуть, тому, замість створення реальних умов, щоб українці не виїжджали за кордон, а ті, хто виїхав, хотіли повернутись, вони вигадують нове міністерство.

Нещодавно почув від товариша просто дику, як на мене, історію про те, як ми втрачаємо людей. У мами-українки і тата-поляка в Україні народилася донечка. Батьки вирішили набути для неї українське громадянство за народженням. Та через те, що тато — громадянин Польщі, ця процедура мала тривати 4 місяці. Сім’я не мала змоги чекати, і тато-поляк за ОДИН день оформив для маленької поль-ський документ. Так у світі стало більше на одну польку і менше на одну українку.

Можна було б якось упорядкувати бюрократію, щоб дати українцям змогу бути українцями, але можновладцям легше написати мільярд промов, а потім попросити поляків повернути всіх, хто виїхав, назад. От тільки на відміну від держави Україна у Польщі бережуть людський потенціал і будуть вперто боротися за те, аби 2 мільйони українців, які зараз там проживають, залишилися працювати і платити податки. Хіба що створять умови, щоб поверталися працездатні дармоїди і пенсіонери. Ось такі невеселі реалії.

У серпні Президент України Володимир Зеленський повідомив про намір створити міністерство повернення українців. Днями Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що уряд працює над стратегією діяльності та конкретними функціями цього відомства. За словами Шмигаля, наразі проблема повернення українців «розпорошена» між Мінекономіки, Мінреінтеграції, Мінсоцполітики, МЗС.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Борговий зашморг
Читати
I жнивують, і сіють
Читати
Може, природа змилується
Читати
Ризиків для водозабору, запевняють, нема
Читати
Експорт просувається
Читати
Пророкують «найважчу зиму»
Читати
Скорочення більш ніж наполовину
Читати
«Актив, а не тягар»
Читати
Недремне око на дорогах
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове