Архів
Вівторок,
30 липня 2024 року

№ 31 (20075)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував
Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Читач — газета

Лікувальні салати

«Через погане засвоєння вітаміну В12 я хворію на анемію. Чи можна підвищити рівень заліза з допомогою природних засобів?»

Ольга К.

Київська область.

 

ПОГАНЕ засвоєння вітаміну В12 пов’язане із системними проблемами в роботі органів травлення. Так, однією з причин розвитку анемії є незадовільна робота печінки, що спричиняє погіршення якості жовчі. Це позначається й на роботі дванадцятипалої кишки, яка сприяє засвоєнню вітамінів групи В. Тож, звісно, потрібно допомогти натуральними засобами відновити роботу цих органів.

Добре за анемії чи онкології, яка теж часто провокує появу анемії, використовувати такий смачний рецепт. У глиняний горщик вилити по склянці соку буряка, моркви, червоного вина, меду гречаного, додати 5 яєць. Перемішати, заліпити горщик тістом і поставити його на годину в духовку на слабкий вогонь. Затим розлити по баночках (200 мл) і випивати по одній за день, запиваючи соком з одного граната. Так робити протягом 20-30 днів.

Почистити кров, поліпшити її формулу, підняти рівень гемоглобіну також допоможе салат із рослин, що ростуть повсюдно. 15-20 г кропиви помити, ошпарити окропом, порізати. До неї додати пір’я двох зелених цибулин, багато кропу, 5 волоських горіхів і спасеровану ріпчасту цибулину. Такий салат добре присмачити насінням (кунжуту, льону, маку, гарбуза, соняшнику). 100 г насіння містить 6-10 мг заліза. Такий салат їсти щодня протягом двох тижнів.

Багатим джерелом заліза, калію та вітамінів С і В є шпинат. Споживання його кілька разів на тиждень підвищить рівень гемоглобіну. Рецепт: шпинат помити, порізати, обсмажити з вершковим маслом на слабкому вогні. Можна додати ложку сметани. Смачно й корисно!

Поліпшить засвоєння заліза та добре вітамінізує організм додавання до перших страв і салатів капусти броколі, болгарського перцю, петрушки.

Олена СВІТКО,

фітотерапевт.

 

Небезпеки

миготливої аритмії

«Які способи боротьби з миготливою аритмією? Чи можуть допомогти у лікуванні якісь трави?»

Раїса К.

Одеська область.

 

ДІАГНОЗ «миготлива аритмія» може встановити тільки лікар. Але попередньо можна дізнатися про нього й самостійно. Треба покласти пальці руки на зап’ястя іншої, знайти пульс і порахувати кількість ударів. За миготливої аритмії не буде однакових інтервалів, серце скорочується без ритму, барабанить, як може. Якщо між ударами пульсу відносно великий інтервал, це означає, що серце встигло відновитися, а там, де серцеві скорочення йдуть підряд, відбуваються надвитрати сил серця, що небезпечно.

Є постійна й періодична форми аритмії. Коли нормальний ритм зривається, з’являється миготлива аритмія. Щоразу, якщо є зрив ритму, треба робити кардіограму, бо під таким зривом може маскуватися інфаркт міокарда.

Постійна форма миготливої аритмії буває з дефіцитом пульсу й без нього, тобто кількість скорочень серця може відповідати кількості пульсових хвиль, що доходять до зап’ястя, а може й не відповідати. Якщо відповідає — добре, якщо ні, то треба знову ж таки звертатися до кардіолога й регулювати схему лікування, щоб усунути такий стан.

Побороти миготливу аритмію лише фітозасобами, на жаль, не вдасться. Тут потрібні специфічне кардіолікування та нагляд лікаря. У цьому разі додатково допоможе застосування кількох правил.

Необхідно дотримуватися кардіологічного режиму харчування — їсти кілька разів на день малими порціями (не більше того, скільки вміщається в зігнуту ківшиком долоню), вкрай корисна для серця, особливо за аритмії, напіврідка їжа: супи, узвари, компоти.

При цьому треба ввечері звертати увагу на ноги: якщо набряків немає, то серце працює добре. Якщо ж з’являються набряки, слід корегувати кількість споживання води, підбирати антиаритмічні засоби, що допомагають серцю працювати ефективніше.

Також дуже корисні для врегулювання роботи серця легкі фізичні навантаження без затримки дихання та задіяння преса живота. Це можуть бути щоденна ходьба (включно зі скандинавською), вправи з легкими поворотами тулуба, що дають незначне розтягнення.

Важливо контролювати прийом солі: що менше, то краще, але повністю сіль не вилучати, бо вона допомагає травленню. Та якщо людина надмірно солить страви, то це затримуватиме рідину й навантажуватиме серце.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.

Анатолій ДОРОГИЙ,

кардіолог.

 

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове