Архів
Вівторок,
16 липня 2024 року

№ 29 (20073)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Роль сухожиль в організмі

Віталій НЕСТЕРЕНКО,

лікар медицини східних практик.

Фахівці китайської медицини стверджують, що в нас є «рубильники», діючи на які, можна поліпшувати здоров’я, боротися із захворюваннями. До них належать і сухожилля.

ЦЕ міцні колагенові волокна, які проходять через усе тіло й з’єднують між собою всі кістки, суглоби й хребці. Також вони формують спеціальні упаковки із сполучної тканини, в якій містяться всі основні органи. Якщо сухожилля всихають, скорочуються, стають жорсткими, що часто відбувається з віком, стається зміщення органів, суглобів, хребців, порушується кровообіг і живлення різних ділянок тіла.

Про негаразди із сухожиллями можна судити за такими симптомами та захворюваннями: хвороби — печінки, Бехтєрева, Паркінсона, а також проблеми з простатою, судинами головного мозку, імпотенція, випинання міжхребцевих дисків у поперековому відділі, безсоння та інші.

Фахівці мануальних практик приділяють велику увагу сухожиллям для усунення найрізноманітніших хвороб. Китайські цілителі стверджують, що людина може й сама позитивно впливати на ці зони.

Чим важлива «земна жила»

ОДНИМ із доступних місць є «земна жила». Вона міститься на підошві стопи, її просто знайти. Якщо потягнути пальці ніг на себе, жилу, як натягнутий канат, можна легко промацати на внутрішній частині підошви. Розминаючи та масажуючи її, можна поліпшити самопочуття, стати сильнішим та енергійнішим. А також отримати оздоровчий ефект для різних внутрішніх органів.

Поряд із «земною жилою» проходить і канал печінки, яка виконує безліч функцій. Від її роботи залежить міцність та еластичність тканин, якість крові, процеси травлення, робота імунної системи, гострота зору. Отже, опрацьовуючи «земну жилу», можна водночас задіювати процеси оздоровлення різних внутрішніх систем.

Вправи із підошовним сухожиллям

ПОКЛАСТИ стопу однієї ноги на стегно іншої, розвернути стопу до себе, відвести пальці вгору, при цьому на стопі виразно проступить велика жила, яка проходить від основи великого пальця до основи п’яти. У нормі вона має бути пружною, але не жорсткою.

Якщо це сухожилля занадто щільне або при натисканні на нього виникає відчуття, що торкаєшся натягнутої струни, це свідчить про забруднення печінки, а також перенапруження нервової системи. Зазвичай що більше людина дратівлива, то жорсткіше її сухожилля.

Інша крайність — надмірна розслабленість та м’якість сухожилля (дехто навіть не може його знайти). Це ознака того, що в людини мало енергії в печінці, кров погано надходить до стоп.

У третіх — хоча жила й виступає явно, але зовсім не відчутна під час надавлювання. Часто вона буває такою в чоловіків за 50: у них внаслідок емоційного перенапруження, неправильного харчування, сексуальних надмірностей та інших порушень здорового способу життя ослаблена енергетика печінки.

«Земну жилу» можна розминати, погладжувати пальцями. Добре придбати масажер — коліщатка на довгій ручці. Однією рукою утримувати стопу, а іншою ним працювати. Це дає чудові результати.

Масаж інших сухожиль

ДЛЯ оздоровлення корисно працювати також з іншими сухожиллями тіла. Наприклад, для поліпшення стану простати чоловікам потрібно робити вправи для внутрішніх поверхонь стегон: розводити ноги до відчуття натягнутості.

Сечовому міхуру помічними будуть простукування та масаж підколінної ділянки: саме там проходить канал цього органа, й саме там часто сухожилля перенапружуються та стискаються, внаслідок чого порушується плин енергії й кровообігу.

А для допомоги печінці у виведенні з організму токсинів у пригоді стануть бокові нахили ліворуч і праворуч. Під час них розтягуються бічні сухожилля стегон. Ця вправа корисна всім, особливо тим, хто приймає багато ліків.

Увага! Працюючи із сухожиллями з допомогою масажу або вправ, важливо не перестаратися. Тому спочатку масаж роблять 1-3 хвилини, а вправи — 3-5 повторів за один підхід. Із часом, за хорошого самопочуття, тривалість збільшують до 5-10 хвилин і кількість повторів — до 10-15.

Протипоказаннями до масажу стоп і вправ є схильність до тромбоутворення, а також інші важкі захворювання, за яких не рекомендується фізичний вплив.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.

 

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове