Архів
Вівторок,
23 квітня 2024 року

№ 17 (20061)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну
  • Що день прийдешній…

Піймав карасика? Покажи рибальський квиток!

Петро ВИШЕНСЬКИЙ.

Схоже, в уряді вирішили прискіпливіше взятися за любителів посидіти з вудкою чи спінінгом на березі водойми — штрафи за порушення правил риболовлі зростуть у рази. І ними покарання не обмежиться.

ОТЖЕ, у Верховній Раді за номером 10 433 зареєстровано розроблений Кабміном відповідний проєкт закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування». Цей документ уже перебуває на розгляді у профільному комітеті. А чинності він може набути відразу після ухвалення, тобто уже найближчим часом.

Як тільки це станеться, то видача рибальських квитків на час воєнного стану та ще на рік після його скасування припиниться. Штраф за порушення правил рибальства (наприклад, без рибальського квитка) зросте з нинішніх 170 до 680-2550 грн. Якщо порушення визнають грубим, то доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 8500 грн. А за повторне грубе порушення — від 6800-12 750 грн. У всіх випадках у порушника конфіскують знаряддя лову та відберуть незаконно виловлені водні біоресурси. Водночас представники органів рибоохорони матимуть право примусово доправляти порушників до правоохоронних органів чи міськради (сільради) для встановлення особи та складання протоколу.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що основна його мета — природоохоронна. Там сказано про тотальне винищення останніми роками водних біоресурсів України. Але, схоже, першопричину цього явища урядовці бачать не стільки у браконьєрському вилові риби у промислових масштабах, скільки у рядових рибалках-любителях. «Низькі суми штрафів не спонукають порушників до припинення незаконної діяльності», — стверджують ініціатори законопроєкту №10 433. На їхнє переконання, збільшення розмірів штрафів із рибалок «дозволить забезпечити додаткові надходження до державного та місцевих бюджетів». Також вони очікують, що завдяки більш жорсткому регулюванню в Україні «збільшиться промислове виробництво рибної продукції», внаслідок чого «громадяни отримають більше робочих місць». А ще нові норми (увага!)… «збільшать споживання риби українцями»!

Погодьтеся, більшість наведених аргументів є дуже суперечливою мотивацією для збільшення одразу у рази штрафів для рибалок-любителів. Саме про це зараз і пишуть користувачі соцмереж, яких обурив пропонований урядом законо-проєкт. «Замість того щоб боротися з браконьєрами та рибоохороною, яка перших «кришує», владці «наїхали» на рядових рибалок. Усі рибні точки на нашому ринку тримають рибні інспектори. Прочистіть спочатку лави рибінспекції, тому що риба починає гнисти саме з голови. Ганьба!» — такий лейтмотив коментарів користувачів соцмереж.

Водночас, користуючись нагодою, нагадуємо про основні правила риболовлі, які діють зараз. Рибальство в Україні регулюється «Правилами аматорського та спортивного рибальства», які було оновлено 2022 року.

Загалом ловити рибу дозволено тільки з рибальським квитком, який можна придбати у спеціалізованих магазинах чи онлайн.

Добова норма любительського вилову становить 3 кг риби на одного рибалку плюс один так званий трофей (риба будь-якої маси в мінімально дозволеному розмірі).

Під час здійснення любительського рибальства рибалки зобов’язані мати при собі засіб для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів.

Забороняється вилов риби гачковими, у тому числі нахлистовими, донними, поплавковими, зимовими вудками, жерлицями (кружками) та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади у разі, якщо загальна кількість гачків перевищує сім одиниць на одного рибалку.

У період нересту поза межами нерестовищ дозволяється вилов риби з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.

Не можна ловити рибу, занесену до Червоної книги України та переліку регіонально рідкісних видів.

Не можна ловити рибу в радіусі пів кілометра від господарства з розведення риби, в каналах електростанцій, меліоративних системах і шлюзах, біля мостів, що охороняються, у водоймах екологічно забруднених, а також інших заборонених місцях.

Заборонено ловити рибу з моторних суден із увімкненою силовою установкою з використанням більше одного знаряддя вилову на одного рибалку.

Не можна використовувати заборонені знаряддя вилову, такі, як електричний струм, вибухівка, отруйні речовини, підводна рушниця тощо.

Не можна використовувати як живу приманку (живця) види риби, вилов яких заборонений.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Мобілізаційні зміни опубліковано
Читати
Найпопулярніша — Київщина
Читати
Убезпечити від ігрової ями
Читати
Руйнують багатство країни
Читати
Реальні масштаби невідомі і страшні
Читати
Переважає соняшник
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове