Архів
Вівторок,
16 січня 2024 року

№ 3 (20047)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну

Наполегливість дає результати

Віталій НАЗАРЕНКО.

 Чернігівська область.

Фото автора.

 Любов Динник у шкільному укритті.

У Шаповалівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів на Чернігівщині нині навчається 108 учнів: 17 дітей із сусідньої Забілівщини, решта — місцеві. Звісно, на перший погляд, це не так уже й багато. Проте директор навчального закладу Любов Павлівна Динник, маючи за плечима 36 років педагогічного стажу, працює на перспективу: створення опорної красуні школи.

НАЙГОЛОВНІШИМ «козирем» для залучення більшої кількості учнів із довколишніх сіл можна назвати укриття: бомбосховища такого рівня нема в жодній громаді регіону. Облаштували його з допомогою Дитячого фонду ООН. Проєкт захищали педагоги та місцева влада, перемігши у підсумку 72 школи-конкуренти з різних куточків України. Роботи почалися торік у травні, а здали в експлуатацію готове укриття вже за кілька місяців, у липні. Директор дуже ним задоволена. Каже, будівельники та проєктанти дослухались до побажань педагогів. Що з цього вийшло, треба просто бачити!

Від звичного сирого підвалу не лишилося й згадки. Тут — повноцінна школа під землею: з навчальними класами, ігровими кімнатами, медкабінетом, убиральнями. В кожному приміщенні встановлені генератори та спеціальні лампи, здатні акумулювати енергію і працювати в автономному режимі впродовж шести-восьми годин.

— У разі віялових відключень проблем з освітленням у Шаповалівській школі не буде, — пояснює Любов Павлівна. — Від генераторів працює мобільна станція, можна під’єднати комп’ютери та телевізори, зарядити телефони. Також у нас є повітряна гармата, яка нагріває приміщення. Тому в підвалі стабільно 18 градусів тепла.

Хоча укриття розташоване під землею, тут не відчувається запаху вогкості. Все завдяки сучасним рекуператорам. Це такі пристрої, які використовуються для вентиляції, очищення та підігріву повітря, що над­ходить знадвору. Отож у сховищі завше свіжо, ще й заощаджується теплова енергія. У кожній кімнаті до того ж можна регулювати температуру та вологість повітря. В навчальних класах встановлені інтерактивні дошки, залишилося завершити умеблювання приміщень.

Любов Динник дуже пишається трудовим колективом. «Він у мене молодий, творчий і перспективний, — хвалить своїх колег директор. — Учителі дуже ініціативні, беруть участь у багатьох проєктах. Ось заповнили анкету на ще один — «Кабінет безпеки». Сподіваємося на результат».

Окрім того, школа чекає рішення від благодійників щодо облаштування актової зали. Наразі йде обговорення та складання кошторису. Небайдужі люди допомогли з фасадними роботами, також відремонтували їдальню, встановили металопластикові вікна та сучасне освітлення. А після завершення ремонту актової зали меценати обіцяли подарувати школі ще й автобус для підвезення дітей.

Найголовніше ж, зізнається Любов Динник, — це підтримка і педагогічного колективу, і керівництва громади. Але без допомоги небайдужих громадян та благодійних організацій було б важче.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Тарифи зросли
Читати
Приблизний розмір індексації — 13%
Читати
Втрачено п’яту частину площ
Читати
Випадки АЧС почастішали
Читати
Переселенці працюють
Читати
Війна і проти нашої культури
Читати
Газовий рекорд
Читати
Живеться несолодко
Читати
Оновлено план розмінування
Читати
Експорт просідає
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове