Архів
Вівторок,
20 вересня 2022 року

№ 34 (19978)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  Версія для друку          На головну
  • Запитання — відповідь

Аліменти від мобілізованого

Підготувала
Надія ЛЕВЧУК.

«Чи має мій колишній чоловік платити аліменти на дитину, якщо він мобілізований на військову службу? Нараховувати заробітну плату за основним місцем роботи йому вже припинили, тому там тільки розвели руками і порадили звернутися до військкомату чи військової частини. А як же мені тепер утримувати дитину?» — хвилюється Валерія Петрівна К. із Луцька.

19 ЛИПНЯ 2022 року на-брав чинності Закон України №2352-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин», згідно з яким роботодавця звільнено від обов’язку зберігати середній заробіток за працівниками, яких призвали на військову службу. За такими працівниками зберігається лише місце роботи та посада.

Мобілізованим працівникам виплачують грошове забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України на підставі Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Водночас військовослужбовці сплачують аліменти на загальних засадах та з усіх видів грошового забезпечення (крім такого, яке не має постійного характеру).

Так, відповідно до Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року №146, з військовослужбовців Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, Служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім такого, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Якщо військовослужбовець відмовляється добровільно сплачувати аліменти та їх утримання здійснюється у примусовому порядку державним або приватним виконавцем в рамках виконавчого провадження, то саме на виконавця покладений обов’язок здійснювати розшук доходів боржника, на які можуть бути звернуті стягнення за виконавчими документами відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».

Своєю чергою стягувач може письмово повідомити виконавця про мобілізацію боржника на військову службу із зазначенням номера військової частини, якщо такий відомо. Якщо виконавцю не відома адреса військової частини, де служить боржник, він повинен надіслати документи щодо стягнення аліментів до Міністерства оборони України з метою їх передачі до бухгалтерії військової частини для стягнення аліментів з доходів боржника.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Зміцнення обороноздатності у пріоритеті
Читати
Здобуватимуть вищу освіту
Читати
Мобілізація жінок: що відомо
Читати
Кількість виїздів — необмежена
Читати
Уже вдома
Читати
Торговий дефіцит скорочується
Читати
У майбутнє з надією
Читати

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове