Архів
Вівторок,
12 липня 2022 року

№ 24 (19968)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері: Зенітка Соняшник
  Версія для друку          На головну
  • Запитання — відповідь

Відібрали збіжжя

 

«Наша територіальна громада була окупована з перших днів вторгнення російських агресорів на нашу землю. Мародерство, вбивства, катування, зґвалтування, руйнації, патологічна ненависть до всього українського — ось візитівка «асвабадітєлів». Звільняють нас від землі, збіжжя, сільськогосподарської техніки, житла та майна. Особливо прикро від того, що вивозять зерно з елеваторів. До війни наше сільгосппідприємство було успішним. Тепер його нема — все знищено, понівечено, майно вивезено невідь-куди. Переконані, що російські окупанти тут ненадовго, та чи зможе наша держава компенсувати завдані ними збитки?»

Валентин Іванович К.,

Херсонська область.

 

ЕКОНОМІКА України суттєво потерпає від повномасштабного російського вторгнення, адже ця неймовірно жорстока та страшна війна не лише руйнує долі та здоров’я наших громадян, а й забирає життя та завдає значної шкоди вітчизняному бізнесу, зокрема сільському господарству. Крім того, велика частина території нашої держави опинилася в зоні проведення активних бойових дій. Через окупацію та руйнування чимало підприємств різних галузей припинили свою діяльність, а величезна кількість людей втратила джерело доходів. Окупанти вивозять із України награбоване майно, харчові продукти, збіжжя, сільськогосподарську техніку та обладнання…

Про процедуру фіксації збитків, завданих окупантами підприємцям на фактично окупованій території, йдеться на сайті Мін’юсту України.

Для фіксації збитків бізнесу, нанесених окупантами на фактично окупованій території або після виїзду з неї, слід зробити за можливості наступне:

— зафіксувати докази відібрання збіжжя та техніки. Зрозуміло, що з міркувань безпеки не завжди це можна зробити, але якщо обставини дозволяють, то слід зібрати пакет документів, що підтверджують право власності на пошкоджене, викрадене майно (договір купівлі-продажу, реєстраційні свідоцтва на техніку, свідоцтва про право успадкування, відповідні документи на зерно тощо);

— звернутися із заявою до місцевої державної адміністрації щодо складання акта про викрадення майна. Якщо зі зрозумілих причин можливості оформити такий документ місцевою державною адміністрацією немає, необхідно звернутися до свідків, працівників підприємства для фіксації завданих збитків;

— провести фото- та відеофіксацію відібраної техніки, збирати та зберігати статті, відео зі ЗМІ, якщо там опублікована інформація про конкретний випадок розкрадання майна;

— зібрати квитанції, товарно-накладні документи на зерно або ж скласти акт, у якому зазначити ринкову вартість рухомого майна станом на день відібрання, з посиланням на подібні публічні оголошення та за можливості зазначити свідків, бажано з числа працівників підприємства.

— коли з’явиться перша можливість, подати заяву про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів разом із доказами відібрання майна та отримати витяг про внесення цієї заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Підготувала

Надія ПРОЦКО.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Маємо перший мільйон
Читати
Iнфляція зростає
Читати
Нарахували всім
Читати
Затверджено обсяги держзамовлення
Читати
Захищають Батьківщину
Читати
Відновлено судноплавство
Читати
IТ розвиваються
Читати
Одруження під час війни
Читати
Атестати отримали
Читати
Шукають працівників
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове