Архів
Вівторок,
24 травня 2022 року

№ 17 (19961)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Наша поштаПост здоров’я
  Версія для друку          На головну

Чернігівщина у вогні

Віталій НАЗАРЕНКО.

Збройні сили прогнали ворога з чернігівської землі, однак ситуація в області залишається вкрай напруженою. Росіяни продовжують стягувати озброєння в регіони, що межують з Україною. У Генштабі ЗСУ повідомляють, що ворог нарощуватиме кількість провокативних обстрілів, зокрема і на чернігівській ділянці держкордону.

ТАК, противник перекидає у прикордонні райони Брянської області додаткові підрозділи артилерії. Населені пункти Городнянської, Семенівської та Новгород-Сіверської громад унаслідок цього зазнають систематичних обстрілів. Як доводиться працювати аграріям прикордонних районів, розповів на умовах анонімності один із власників господарства з Семенівської ОТГ: «30 відсотків площ ми змушені покинути, оскільки вони розташовані в безпосередній близькості до державного кордону. До того ж із центру села, де працює наше господарство, всього 5 кілометрів до росії. На наші поля час від часу прилітають міни, тож механізатори працюють із величезними ризиками».

До цього всього додаються ще й інші фактори — дорожнеча добрив, солярки та складна логістика. Зважаючи на це, говорити про якісь прибутки аграріям, що працюють у прикордонні, не доводиться. Навпаки — нині важливо вижити і зберегти те, що є.

Якщо на початку війни українське прикордоння не постраждало передовсім через відсутність там активних бойових дій, то після втечі й перегрупування військ противник змінив тактику і тепер систематично обстрілює населені пункти, завдає точкових авіаційних і ракетних ударів по об’єктах інфраструктури. Так, у ніч на 2 травня ворог здійснив авіаналіт на Новгород-Сіверський. Ракети зруйнували гімназію імені К. Д. Ушинського та школу №2. Пошкоджень також зазнали Новгород-Сіверська РДА, гуртожиток медичного коледжу, магазин та приватні будинки, розташовані поблизу цих об’єктів. Троє людей загинуло, ще 19 поранені.

Цинізм рашистів обурює новгород-сіверців, адже гімназія імені К. Д. Ушинського була одним із найстаріших навчальних середніх закладів в Україні і встояла навіть за німецької окупації. А от росіян не пережила.

Голова громади Людмила Ткаченко розповіла, що буде з освітніми закладами:

— Насамперед усе залежатиме від подальшого розгортання воєнних подій та спроможності країни у відбудові зруйнованої інфраструктури. Хочу запевнити, що міська влада вже робить усе необхідне для ліквідації наслідків цього нещастя. У комунальній власності громади перебуває комплекс будівель другої школи, тому детальніше можна говорити саме про його подальшу долю. Необхідні заходи для фіксації знищеного майна вже зроблено, вся потрібна інформація передана управлінню освіти, обладміністрації, МОН. Уже оформлено й подано до ОДА заявку на нове будівництво. Займаються пошуком фондів-донорів для виконання робіт уряд та Міністерство освіти, але треба розуміти, що основна умова для реалізації проєкту — це завершення бойових дій. Та хочу запевнити, ми впораємось і з цим викликом, іншого варіанта в нас просто немає. Рішення ж щодо подальшої долі державного ліцею імені Ушинського прийматиме власник, а це заклад державної форми власності. Та і йому міська влада вже допомагає, залучаючи всі можливі важелі для відбудови.

Тим часом російські війська продовжують обстрілювати прикордонні села краю. Зокрема, протягом одного дня загалом нараховано близько 70 прильотів із мінометів. Біля села Миколаївка Семенівської громади — 40. Грем’яч окупанти обстріляли тричі. Загалом налічили 16 таких прильотів. Також прикордонники зафіксували 10 обстрілів біля Сеньківки.

Нещодавно рашисти обстріляли з літаків селище Десна. Як повідомив голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, було випущено чотири ракети, дві з них влучили в будівлі. Є загиблі та поранені.

Влада закликає людей не ігнорувати сигнали тривоги і пам’ятати, що хоча ворог і відступив, але війна не закінчена. Чернігівщина все ще палає…

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Воєнний стан продовжено
Читати
Віримо у повернення
Читати
Майже впоралися
Читати
За перевантаження — штраф
Читати
Досі лунає мова окупанта
Читати
Грабують і культуру
Читати
Вимагати гроші — злочин
Читати
Повертаються додому
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове