Архів
Вівторок,
17 травня 2022 року

№ 16 (19960)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Житомирщина

Віднесені війною

Галина ВЕРНИГОРА.

ВІД ПОЧАТКУ збройної агресії росії проти України до області переїхало 95 863 вимушено переміщені особи. Найбільше їх проживає в Ружинській, Брусилівській, Попільнянській, Житомирській, Любарській територіальних громадах, повідомляє Департамент соціального захисту населення ОВА.

З перших днів війни територія краю використовувалась як транзитна для переселення внутрішньо переміщених осіб до західних областей України, а також до Польщі, Іспанії, Італії та інших країн. Крім того, понад 40 комунальних закладів обласної ради та територіальних громад слугували для тимчасового та постійного проживання внутрішньо переміщених осіб, у них було організовано проживання, харчування, надання медичної та гуманітарної допомоги.

Простягнули руку допомоги

ЕСТОНІЯ допоможе Україні у відновленні зруйнованої окупантами інфраструктури в тій частині регіону, яка була в тимчасовій окупації. «Хочемо допомогти з відбудовою. Наша ідея полягає в тому, щоб залучити інших партнерів, зокрема фінансових, та інші країни, аби спільно долучитися до відновлення будинків, дитячих садків та забезпечити реалізацію великих інфраструктурних проєктів», — заявила міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметспід під час нещодавнього відвідання України. Ця прибалтійська країна прихистила 35 тисяч українців, які виїхали за кордон через війну, та нещодавно схвалила рішення виділити додаткові 3 млн євро на гуманітарну допомогу для України. А також відправила до нас команду саперів для допомоги з розміновуванням територій, де йшли бойові дії.

Знов у криницях нітратна вода

ФАХІВЦІ обласного лабораторного центру дослідили 30 проб із громадських криниць обласного центру та відібрали воду ще з 10 джерел на території міста. У третині проб вміст нітратів перевищував норму у півтора-два рази, а кожна десята з перевірених загалом проб не відповідає нормам за більшістю санітарних показників.

За словами лікаря загальної гігієни обласного лабораторного центру Святослава Ковтуна, основні причини високого вмісту нітратів у воді — це самі люди, які у кількох метрах від криниць облаштовують вбиральні чи вигрібні ями. «Санітарно-захисна зона у колодязя має бути 25-30 метрів, на цій відстані навколо нього нічого не має бути. А ви ж бачите, що люди самі часто копають вигрібні ями за два метри від колодязя — і все потрапляє у воду, відповідно, з’являються нітрати», — зазначає фахівець. Також підвищений уміст нітратів у криницях викликає неконтрольоване внесення добрив. Лікар зауважив, що тривале вживання води, вміст нітратів у якій перевищує норми, може викликати хворобу метгемоглобінемію — це порушення засвоєння кисню клітинами людини.

Потрібні слюсарі, швачки, лікарі

СТАНОМ на середину травня в обласній службі зайнятості краю зареєстровано майже 700 вакансій (торік на цю дату було дві тисячі). У професійному розрізі найбільше пропозицій праці для кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування устаткування і машин, фахівців, працівників сфери торгівлі та представників найпростіших професій. Щоправда, пропоновані зарплати помітно нижчі, ніж це було іще до війни. Зокрема, серед найзатребуваніших у службі зайнятості професій слюсар (зарплата від 6500 грн до 14 500 грн); швачка (6500-12 000 грн); укладальник-пакувальник (6500 грн); підсобний робітник (6800 грн); тракторист, тракторист-машиніст (6500-10 000 грн); лікарі різного профілю (10 500-20 000 грн); листоноша (6800 грн); водій (7900 грн); кухар, пекар (8200 грн).

Платіть і вивчайте

МІСЬКИЙ голова Житомира Сергій Сухомлин запропонував скасувати набір учнів до класів із вивченням російської мови. «Я все ж таки хочу, щоб від 1 вересня ми вже не набирали в наших школах класи з вивченням російської. Ми бачимо, що ця мова нашим дітям не знадобиться», — таку ідею озвучив мер у відеозверненні до містян. За словами Сухомлина, разом із департаментом освіти мерія вирішить це питання. Він наголосив: «захист» рашистами російськомовних в Україні має протилежний ефект — люди масово переходять на спілкування українською мовою. А знайти роботу, навіть в Україні, легше тим, хто володіє англійською, польською, французькою, литовською, іспанською. Хто ж хоче вивчати російську — нехай робить це за власний кошт.

Найголовніше — безпека

У ГРОМАДАХ регіону відновлюють роботу дитсадки. Так, у Бердичівському ДНЗ №15 вже відкрили дві групи. У Романівській громаді також приймають вихованців центр розвитку дитини, дитсадки у Вільсі та Биківці. У самому ж обласному центрі починаючи з дев’ятого травня запрацювали 26 садочків із 46 наявних. Як наголошується у повідомленні департаменту освіти Житомирської міської ради, у Житомирі основною умовою відкриття дошкільних закладів є наявність в них укриттів. «Дитсадки відкриваємо, аби батьки дітей могли працювати і піднімати економіку міста», — повідомив міський голова Сергій Сухомлин.

Відновлюють газопостачання

У П’ЯТИ деокупованих селах Народицької громади Коростенського району після проведення обов’язкового попереднього розмінування прибудинкових територій уже заходилися відновлювати газопостачання.

Як повідомляє «Житомиргаз», процес ускладнює те, що удар снаряда повністю зруйнував центральний газорозподільчий пункт у селі Радча. Це прикордонне село, від центру якого до Білорусі 12 кілометрів. Рашисти окупували його у перші дні повномасштабного наступу на територію України. Населений пункт зазнав масованих ворожих авіабомбардувань і артилерійських обстрілів, як і Давидки, Грезля… Вибити нечисть звідти вдалося лише 15 квітня. За місяць із часу деокупації Радчі у селі вже відновили пошкоджені електромережі. Тож тепер на часі відновлення газопостачання.

Є тимчасові переправи

ЗА ОСТАННІ три тижні на території регіону було збудовано вже п’ять тимчасових переправ замість зруйнованих під час бойових дій мостів. Три — у Коростенському районі та дві — на міжнародній трасі М-06 (зокрема, й у районі села Царівка). Наразі триває обстеження пошкодженого мосту на ще одній міжнародній трасі М-07. Найближчим часом і цю переправу там буде відновлено, повідомляє голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Також нещодавно обласній службі автомобільних доріг у найкоротші терміни вдалося відновити ще одну важливу переправу на шляху М-21: Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський неподалік села Топорище. Це дасть змогу заощадити час та кошти учасникам руху, адже водії уникатимуть багатокілометрових об’їздів.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Нищать спадщину
Читати
Падіння видобутку
Читати
Розбиратимуться в ситуації із пальним
Читати
Геть ідеологію ворога!
Читати
Залізниця трудиться
Читати
Скалічені маленькі долі
Читати
Знову перевірки
Читати
Пісенна перемога
Читати
Оновлено процедуру отримання «прав»
Читати
Безпекою руху нехтувати не слід
Читати
Повертаємося до повноцінного життя
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове