Архів
Вівторок,
17 травня 2022 року

№ 16 (19960)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну

Дружба закінчена

Олена БЕГМА.

У ХРЕЩАТОМУ парку на схилах Дніпра демонтували бронзову скульптуру двох робітників під Аркою дружби народів, встановлену в центрі столиці 1982 року «на знак возз’єднання України з росією».

Коли під’їхав автокран, працівники завели тяги до 8-метрової скульптурної групи (тієї, де двоє тримають орден дружби українського та російського народів) і закрутилася лебідка, то від фігури, що символізувала російського робітника, несподівано відвалилась голова і з гуркотом покотилася по полірованому каменю основи-підмурівка. «Ну, орки, тепер вам точно скоро кінець!» — оперативно винесли вирок присутні кияни. А жителі столиці добре пам’ятають, як 2010 року від пам’ятника засновникам Києва відпала корма бронзового човна — саме у момент, коли повз нього їхав на інавгурацію щойно обраний Янукович. Щось подібне сталось і нині, після того як росіяни показали свою «дружбу» варварським прагненням знищити нашу державу та звірськими вбивствами українців.

Згідно з повідомленням КМДА, цей монумент перевезуть у місце, де зберігаються пам’ятники радянського періоду. Напевне, гірко бути свідком того, як руйнують створене тобою, але присутній під час демонтажу один з авторів монумента «дружби» 87-річний архітектор Сергій Миргородський зробив висновок: «Нарешті! Дружба з росією закінчена».

Що ж робити із самою «Аркою дружби», зробленою з титанових листів у формі великої веселки? Є пропозиція її залишити, підсвітивши кольорами українського прапора. Таким чином, збережений старий символ набуде нового значення.

Як заявив мер Віталій Кличко, у Києві загалом планують демонтувати 60 подібних знаків: пам’ятники, меморіальні об’єкти, меморіальні дошки та їх частини, пов’язані з російською федерацією та радянською колоніальною спадщиною українського народу. До переліку, зокрема, потрапили пам’ятники генералові Миколі Ватутіну, Миколі Щорсу та учасникам Січневого збройного протистояння 1918 року. Також у КМДА вже складено список для перейменування вулиць і станцій столичного метро.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Нищать спадщину
Читати
Падіння видобутку
Читати
Розбиратимуться в ситуації із пальним
Читати
Геть ідеологію ворога!
Читати
Залізниця трудиться
Читати
Скалічені маленькі долі
Читати
Знову перевірки
Читати
Пісенна перемога
Читати
Оновлено процедуру отримання «прав»
Читати
Безпекою руху нехтувати не слід
Читати
Повертаємося до повноцінного життя
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове