Архів
П’ятниця,
10 грудня 2021 року

№ 91 (19939)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Весела світлицяНаша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну
  • Подія

Ювілей під час війни

Леонід ЛОГВИНЕНКО.

Фото автора.

У Харкові, як і по всій Україні, 6 грудня відсвяткували 30-річчя Збройних сил. Саме цього дня 1991 року Верховна Рада ухвалила закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України».

АБИ ПОТРАПИТИ на майдан Свободи, довелося постояти в заторах (перша ж особа держави приїхала!), довго обходити загорожі та поліцейські кордони, котрими обнесли військову техніку, велику сцену і зону для глядачів. Попри те, що нинішня влада любить козиряти словом «уперше», святкування проходило традиційно, в усякому разі, з 2014 року. Центральною подією була передача кількох Т-64, модернізованих до рівня «Булату», БТР-4Е, броньовиків, переважно призначених для 92-ї ОМБр, котра базується неподалік Харкова.

Раніше подібні заходи відбувалися на військовому летовищі біля Чугуєва, де шикували цілі шеренги техніки. Цього року їх «розосередили» по Краматорську, Києву, Одесі, Житомиру та Львову (утім, нинішні «транші», якщо їх об’єднати, імовірно, могли б зрівнятися масштабами з попередніми). Власне, у селищі Озерне на Житомирщині військовим передали три літаки та вертоліт, у Краматорську — сертифікати на отримання 34 бронеавтомобілів «Козак-2М1». Ще потрібно додати патрульні катери та автомобілі «Хаммер», надіслані нещодавно американцями, котрими раніше не хвалились, а намагалися показати своє.

Що було вперше, так це телеміст, який у прямому ефірі поєднував різні регіони України, надаючи події масштабності. Нинішня влада родом із шоу-бізнесу, тож знає, як зробити так, аби в народу склалося потрібне враження.

Суцільним позитивом (принаймні на словах) була й промова В. Зеленського. Про будівництво доріг (а як же без нього навіть у День ЗСУ), космодрому в Канаді та запуск першого супутника, про те, що на армію в бюджеті наступного року заклали рекордну кількість грошей — аж 320 млрд грн — і на ракетні програми також. Хоча обіцяти не означає женитися. Адже це гроші на увесь силовий блок, а не лише на армію. Та й торік також говорили про рекордне фінансування війська, яке натомість дістало багато проблем і мало заборгованість у розмірі кілька мільярдів гривень.

Мовив Президент чимало хороших слів про захисників Донецького аеропорту, десантників, які здійснили по ворожих тилах найдовший рейд у сучасній історії… Вжив навіть слово «ворог». От тільки неясно, кого він мав на увазі — чи то Росію, чи якесь плем’я з тропічних джунглів. Про героїчних розвідників також обмовився. Думалося, невже керманич згадає про операції на Донбасі або ту, що пов’язана із захопленням російських найманців — військових злочинців. Ні, він сказав лиш про тих, що в Афганістані виручали канадських перекладачів. Утім, у світлі «вагнергейту» керманича можна зрозуміти…

Також на святі підрозділам вручили прапори, а найкращих військовослужбовців нагородили різними відзнаками. Все було красиво… Хоча на Луганщині й Донеччині випав сніг, і в траншеях доводилося ходити по багнюці. Бо війна не розрізняє свят і буднів.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Свого хліба вже нема
Читати
I тут усе у збитках
Читати
Вугільна криза триває
Читати
Хто хмеліє від виторгу?
Читати
На нові не вистачає коштів
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове