Архів
Вівторок,
9 листопада 2021 року

№ 82 (19930)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну
  • Візьміть до уваги

Одвічна тема

Галина ВЕРНИГОРА.

ГРОМАДЯНИ, які не хочуть або не можуть доглядати своїх літніх батьків і вдаються до послуг державних інтернатів для людей похилого віку, незабаром будуть зобов’язані компенсувати всі витрати таких установ. Інакше втратять право на спадщину. Відповідний законопроєкт уже схвалений Кабінетом Міністрів.

Зокрема, у документі пропонується зобов’язати повнолітніх дітей оплачувати всі витрати соціальних служб на утримання літніх батьків. А ще надати право спеціалізованим установам із догляду та місцевій владі вимагати відшкодування витрат у судовому порядку, якщо особа відмовляється це робити добровільно. Ба більше, такі син або дочка не зможуть вступити у спадщину, поки у повному обсязі не розрахуються зі спеціалізованими установами.

Іще такий важливий нюанс. У законопроєкті посилюються і вимоги до законних опікунів, які уклали договір довічного утримання та претендують на спадщину підопічного. На таких осіб також накладаються зобов’язання з компенсації витрат соціальних служб, у разі невиконання яких опікунів позбавлять права на спадщину підопічного. Також їх зобов’яжуть матеріально забезпечувати підопічних фіксованою щомісячною сумою, не меншою від двох розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (3708 грн). Нині розмір грошового забезпечення визначається виключно за домовленістю сторін. Опікуни зобов’язані будуть і утримувати підопічного, і доглядати його у разі необхідності. Сьогодні ж можна вибрати або догляд, або утримання, або ж, за бажання, — і те, й інше. Державні та приватні установи з догляду за людьми похилого віку, а також місцеві органи влади дістануть право бути стороною в договорі довічного утримання та догляду і, відповідно, матимуть право успадкувати майно підопічного.

Крім того, законопроєктом суттєво розширюються повноваження органів опіки та піклування. Без їхнього дозволу опікун не зможе здати квартиру підопічного в оренду. Те саме стосуватиметься і дітей, на яких оформлена опіка за їхніми батьками. Поки що таке обмеження діє лише щодо продажу або обміну житла.

Також органи опіки зможуть заблокувати будь-яку угоду стосовно майна особи, яка перебуває під опікою. Заборону накладуть у разі, якщо під час перевірки з’ясується, що між опікуном і підопічним не досягнуто згоди про відчуження або оренду майна, або ж в органу опіки виникне підозра, що запланована операція з майном суперечить інтересам підопічного.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Довелося просити в сусідів
Читати
У реєстрі платників зміни
Читати
Компенсують втрати
Читати
«Передовики» змінилися
Читати
Iз киснем біда
Читати
Зону відчуження — на аукціон
Читати
Не вакциновані не працюють
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове