Архів
П’ятниця,
16 липня 2021 року

№ 52 (19900)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Наша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Сумщина

Зарплати і борги

Олена КОВАЛЕНКО.

ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ обласного управління статистики, порівняно з попереднім роком середня зарплата в регіоні зросла на 28%, водночас реальні заробітки, з урахуванням цінових змін, збільшились майже на 16%. У травні середньо-статистичному працівникові нарахували 11 524 грн — це майже на 2 тис. грн менше, ніж пересічно по Україні.

Водночас за річний період у краї зросли зарплатні борги: їх «прибавка» становить 5,3 млн грн. Із сукупного боргу роботодавців області, який станом на 1 червня дорівнював 315 млн грн, найбільше — майже 232 млн грн — заборгувало працівникам Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання.

Хтось уже поквапився

ОБЛАСТЬ на п’ятому місці за кількістю угідь, проданих після відкриття в Україні ринку землі. Як інформує Мінагрополітики, в регіоні укладено 29 угод купівлі-продажу на 31,9 га загалом. Попереду Сумської Херсонська область (38,9 га), на 4,2 га менше реалізували у сусідній Чернігівській (27,7 га).

До речі, найбільшу кількість землі продали та придбали у Харківській області — 107,1 га. На другому місці — Полтавщина (93,8 га), на третьому — Дніпропетровщина (61,1 га).

Вшанували Героя

У РЯБУШКАХ Лебединської ОТГ на території школи урочисто відкрили меморіальну дошку на честь колишнього учня навчального закладу майора Сергія Показаньєва. На початку військової агресії Російської Федерації він без вагань пішов захищати територіальну цілісність і незалежність рідної країни. У складі своєї військової частини десантно-штурмових військ брав участь у найскладніших бойових операціях: захист Луганського аеропорту 2014 року, участь у боях за місто Шахтарськ, оборона Авдіївської промзони. Майор загинув 18 червня 2020 року під час виконання бойового завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил у Луганській області.

За особисту мужність і самовідданість у захисті суверенітету та територіальної цілісності нашої держави Сергія Показаньєва посмертно відзначено медаллю «За військову службу Україні».

Пропонують «лагідне» молоко

СУМЧАНАМ запропонували продегустувати «лагідне» молоко і продукцію з нього. Концепцію виробництва цього гіпоалергенного продукту розробили науковці Сумського національного аграрного університету. «Лагідне» молоко отримують від корів із особливим генотипом А2, який, пояснюють учені, історично мали всі ці тварини. Однак із різних причин він мутував у А1, а молоко через це змінило свої основні властивості та показники, деякі з них стали шкідливими для людини. Дослідження підтвердили залежність виникнення нервових захворювань, синдрому раптової смерті немовлят із уживанням молока з генотипом А1.

Доведено, що молоко А2 і набіл із нього мають набагато більше корисних властивостей. Його рекомендовано вживати людям із захворюваннями нервової системи, порушеннями у роботі шлунково-кишкового тракту, при цукровому діабеті. Саме це молоко є ідеальною основою для дитячого харчування, зокрема сумішей для немовлят. Сумські вчені всіляко просувають і популяризують свою розробку. Кілька провідних компаній із виробництва та переробки молока зацікавилися нею. Так, нещодавно співпрацю із університетом розпочали компанія «Молоко Вітчизни» і сумська сироварня «O`BEREG», яка від самого початку підтримала проєкт впровадження молока А2 у раціон українців.

Потерпають без води

ПРОБЛЕМА зношеності водогонів є однією з найгостріших у сільській місцевості. Прокладали їх давно, здебільшого як слід не опікувалися. Від початку 1990-х минулого століття чимало водогонів стали нічийними. А ті, що перебувають на балансі, часто ні за що капітально ремонтувати.

Потерпає від цього і регіон. Зокрема, без питної води залишилися жителі Новоселиці. Вона постачається до осель централізовано, але десь стався прорив мережі, кілька тижнів його не можуть знайти.

За словами місцевих жителів, водогін іде до села від околиці Сум, але де-юре за нього ніхто не відповідає. Перебої із водою тривають уже кілька років, і ось тепер вона взагалі зникла. Люди викликали поліцію і поставили ультиматум: якщо найближчим часом проблема із водогоном не буде вирішена, вони перекриватимуть залізничну колію. Біда в тому, кажуть селяни, що вода з доступних підземних горизонтів не придатна для пиття, тому буріння індивідуальних свердловин ситуації не виправить.

Разом непереможні

ЛІТО — час фестивалів. Торік через складну епідеміологічну ситуацію майже всі вони були скасовані. Тепер, поки коронавірус відступив, людям попри всі негаразди хочеться підзарядитися позитивними емоціями та враженнями. Цього було вдосталь на Всеукраїнському фестивалі «Козацький Родослав», який днями відбувся в рамках святкування 362-ї річниці Конотопської битви у селі Шаповалівка, поблизу якого відбулась ця історична баталія. На дійстві було відтворено атмосферу тодішньої доби, зокрема, представлені побут та їжа козаків. Відбулися захоплююче козацьке кінне шоу, показові виступи лучників, службових собак, спортивні змагання, концерт. У кінозалі просто неба демонструвалися фільми, присвячені Конотопській битві та постаті гетьмана Виговського. Гостями свята були й кримські татари. Директор державного підприємства «Кримський дім» Ахтем Сеітаблаєв зачитав звернення до учасників фестивалю від голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. У ньому, зокрема, наголошувалось: «Конотопська битва — одна із тих подій, які найкраще демонструють, що, коли українці та кримські татари разом, вони непереможні».

Протидіяти домашньому насильству

В КРАЇ створено 17 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Проблема постає гостро, адже від початку року структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських рад отримали 1784 звернення чи повідомлення про скоєння насильницьких дій у побуті. Від них постраждали 1611 жінок, 159 чоловіків, 14 дітей. Із них 17 осіб з інвалідністю. До органів поліції за цей період надійшло 2676 звернень. На допомогу приходять мобільні бригади, які діють у громадах Конотопського, Охтирського, Роменського, Сумського, Шосткинського районів. Крім того, працює спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства, у Зноб-Новгородській селищній громаді.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
На найвищому рівні...
Читати
...і регіональному
Читати
Потрібні інженери
Читати
Закон писаний для всіх
Читати
Незваний гість
Читати
Купатися можна не скрізь
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове