Архів
П’ятниця,
9 липня 2021 року

№ 50 (19898)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Весела світлицяНаша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Чи враховується страховий стаж роботи на Шпіцбергені, і якщо так, то з якою крайністю (в умовах Крайньої Півночі — рік за два)?»

Ярослав ЧУПРИНА.

смт Велика Березовиця

Тернопільського району

Тернопільської області.

 

ПУНКТОМ 5-м Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, чинним до 1 січня 1991 року.

При обчисленні страхового стажу до 1 січня 1991 року кожен рік роботи на острові Шпіцберген на підставі строкового трудового договору зараховується за два роки роботи.

Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки чи письмового трудового договору або довідки, у яких зазначені період роботи на острові Шпіцберген і користування пільгами, передбаченими нормативно-правовими актами, чинними до 1 січня 1991 року.


 


«Я отримую пенсію через банк. Працюю, тому пенсійні кошти з банківського рахунка не знімав. Нещодавно надійшло повідомлення з Пенсійного фонду, що виплату моєї пенсії переадресують на пошту. Поясніть, будь ласка, у чому причина, чи правомірні дії Фонду?»

Августина НЕБИЛИЦЯ.

с. Замочок

Жовківського району

Львівської області.

 

ВИПЛАТА пенсій через банківські установи регулюється Порядком виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів і одержувачів допомоги через їхні поточні рахунки в банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 №1596 (зі змінами).

Пунктом 16 Порядку передбачено, що якщо суми пенсій та грошової допомоги одержують за довіреністю більш як один рік або не знімають із поточного рахунка понад один рік, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду не пізніше 28 числа місяця, в якому виникли такі обставини, а одержувач пенсії — подати нову заяву до органу Пенсійного фонду.

У разі невиконання одержувачем пенсії цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії на поточний рахунок у визначену одержувачем установу банку і здійснює виплату через національного оператора поштового зв’язку за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в установленому порядку.

Тому пенсіонер після надходження повідомлення від Пенсійного фонду має подати заяву про поновлення виплати коштів через банк. Заяву можна подати до сервісного центру Фонду або залишити у банку, в якому пенсіонер виявив бажання одержувати пенсію. Отже, дії органу Пенсійного фонду України правомірні.


 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Зима може бути важкою
Читати
Більшість проти
Читати
Видобуток сповільнився
Читати
У мінідекрет — родичам
Читати
Ощадбанк готують до продажу
Читати
Не наїздишся
Читати
Наш — найстійкіший
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове