№ 48 (19896)

У номері:ЛипеньНаша пошта
  • Футбол

У вісімці найкращих

Ще мить, і м'яч, по якому вдарив головою Артем Довбик, влетить у ворота шведської збірної.

Чемпіонат Європи-2020. Фінальний турнір. 1/8 фіналу. Вельс — Данія — 0:4, Італія — Австрія — 2:1 (після додаткового часу), Нідерланди — Чехія — 0:2, Бельгія — Португалія — 1:0, Хорватія — Іспанія — 3:5 (після додаткового часу), Франція — Швейцарія — 3:3 (4:5 у серії пенальті), Англія — Німеччина — 2:0, Швеція — Україна — 1:2 (після додаткового часу).

МАТЧ Україна — Швеція закривав програму 1/8 фіналу плей-оф чемпіонату Європи. На стадії групового етапу тренерський штаб збірної України випускав фактично один і той же склад. А на гру 1/8 фіналу Андрій Шевченко кардинально змінив стиль гри.

Не вийшли на початку Руслан Малиновський і Віталій Миколенко, натомість водночас на полі з’явилися Сергій Сидорчук, Тарас Степаненко і Микола Шапаренко. Українці відкрили рахунок на 27-й хвилині. Вони провели довгу атаку, Шапаренко діагональним пасом загострив ситуацію, а далі Андрій Ярмоленко дав пас на Зінченка на протилежний кут штрафного — той пробив повз воротаря — 1:0. Це перший гол Олександра на чемпіонатах Європи.

Однак утримати перевагу до перерви українці не змогли: швед Еміль Форсберг зрівняв рахунок — 1:1. Більше голів в основний час команди не забили, хоча обидві створили по кілька небезпечних моментів.

На початку першого екстрайму Україна залишилася в більшості: Маркус Даніельссон отримав червону картку за фол проти Артема Бєсєдіна. Протягом 20 хвилин ігрового часу наша збірна майже не створила гострих моментів. Та на 120-й Артем Довбик головою замкнув простріл із флангу Олександра Зінченка і приніс перемогу Україні — 2:1.

Отже, перший раунд плей-оф Євро-2020 завершився. Впродовж чотирьох днів було зіграно вісім матчів, за результатами яких кількість команд — учасників чемпіонату Європи скоротилася з 16 до восьми. На стадії 1/8 фіналу з чемпіонату Європи вилетіли чинні чемпіони (Португалія), а також переможці (Франція) та фіналісти (Хорватія) останнього чемпіонату світу. Натомість до чвертьфіналу пробилося кілька дебютантів. Україна і Швейцарія вперше за історію зіграють на такому рівні. Наша збірна зустрінеться з Англією — цей поєдинок закриватиме програму чвертьфіналів.

Усі пари 1/4 фіналу Євро-2020: Швейцарія — Іспанія (п’ятниця, 2 липня, 19:00, м. Санкт-Петербург), Бельгія — Італія (п’ятниця, 2 липня, 22:00, м. Мюнхен), Чехія — Данія (субота, 3 липня, 19:00, м. Баку), Україна — Англія (субота, 3 липня, 22:00, м. Рим).