Архів
П’ятниця,
11 червня 2021 року

№ 43 (19892)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Весела світлицяНаша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну
  • Проблема

Дитячих оздоровниць негусто

Олена КОЩЕНКО.

Канікули! Учням — радість. Але для багатьох батьків це великий клопіт: куди прилаштувати, чим зайняти свого сина чи доньку на майже три місяці, поки дорослі гарують на роботі. Найоптимальніший варіант, звичайно, відправити у дитячий табір чи санаторій, де дитина перебуватиме під наглядом вихователів і де буде належним чином організоване її дозвілля. Втім…

ПОЧНІМО з того, що оздоровниць залишилося дуже мало. Так, на сьогодні в держреєстрі зафіксовані 734 дитячі табори і санаторії, розраховані загалом на 480 тисяч місць, що задовольняє потребу в оздоровленні щонайбільше 12% дітей шкільного віку. Проте це паперові звітні цифри, оскільки добра третина цих закладів з різних причин давно не працює, хоча й числиться на балансі місцевих громад. При цьому з року в рік кількість закладів, що реально функціонують, зменшується. Так, за даними органів виконавчої влади, 2016 року діяв 521 заклад, 2017-го — 507, 2018-го — 453, 2019-го — 404. Проте через окупацію Криму та частини Донецької і Луганської областей, а також у зв’язку з проведенням ООС, як зазначається, не доступні 200 таких закладів, 122 з яких — у Криму.

Та навіть не в цьому криється головна причина малодоступності оздоровлення у літніх таборах для дітей. Через дорожнечу путівок та низький рівень життя населення переважна більшість українських сімей не в змозі придбати путівку за повну вартість, яка на сьогодні пересічно становить 7-12 тисяч гривень за зміну. Годі вже казати про табір із поглибленим вивченням англійської мови в Карпатах, де 13-денна зміна для однієї дитини обійдеться у щонайменше 34 тисячі гривень…

Все це означає не що інше, як те, що решті 88% українців шкільного віку і цього року «світить» літо, проведене вдома у чотирьох стінах та на асфальтованій вулиці або ж у селі в дідуся і бабусі. І там, і там більшість із них будуть без належного нагляду й організованого дозвілля через заклопотаність старших роботою, городом, господарськими справами. Словом, здебільшого родинам не доводиться вибирати, в який табір їхній дитині їхати, щоб набратися здоров’я.

При цьому протягом останніх років зберігається тенденція до погіршення стану здоров’я дітей. Національна академія медичних наук констатує: 80% випускників шкіл уже мають хронічні захворювання. Так, 2019 року в Україні було зареєстровано 163 886 неповнолітніх з інвалідністю, 2018-го — 161 594, 2016-го — 156 099, що становить приблизно 2% всього дитячого населення країни...

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Тарифи тільки ростуть
Читати
I то гроші
Читати
Не в лідерах, але серед найуспішніших
Читати
Документи доведеться почекати
Читати
Нелегальна зброя калічить
Читати
Карантин планують послабити
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове