Архів
П’ятниця,
11 червня 2021 року

№ 43 (19892)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Весела світлицяНаша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну

Податок на город

Олена КОЩЕНКО.

ЧЕРГОВА законодавча ініціатива можновладців знову спрямована на визискування простого люду. До Верховної Ради урядом внесено законопроєкт №5600 щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. Йдеться про заплановану масштабну податкову реформу. Документ стосується як підприємств, так і пересічних громадян.

Зокрема, останніх наші «слуги» пропонують зобов’язати щороку сплачувати податки «на загальних підставах» за продаж овочів чи фруктів, вирощених на власній ділянці площею від 0,5 гектара. Податкове зобов’язання «на загальних підставах» — це 18% податку на доходи фізичних осіб і 1,5% військового збору. Виходить, якщо ви виростили моркву або цибулю, гаруючи на городі площею 50 соток, і виручили з продажу, скажімо, 5 тисяч гривень, то майже тисячу доведеться віддати у вигляді податків…

Треба сказати, що нині такі правила діють лише для власників ділянок площею понад 2 гектари, які мають зиск із вирощеного. Здебільшого йдеться про малі фермерські господарства і аж ніяк не про одноосібників, що насилу виживають у селах саме завдяки отим своїм невеличким клаптикам землі. Пенсіонери часто торгують на ринках виплеканою на присадибній ділянці городиною, ягодами і фруктами. Поки що законодавство не вимагає від них сплачувати податки з більшості таких доходів.

Ініційований урядом законопроєкт уже набув такого негативного суспільного резонансу, що можновладці заявили про необхідність вилучення з документа взагалі такої норми — про оподаткування городів. Проте чи ж надовго її відкладуть у законодавчу шухляду?

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Тарифи тільки ростуть
Читати
I то гроші
Читати
Не в лідерах, але серед найуспішніших
Читати
Документи доведеться почекати
Читати
Нелегальна зброя калічить
Читати
Карантин планують послабити
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове