Архів
Вівторок,
25 травня 2021 року

№ 38 (19886)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготували

Тетяна РОЗДОБУДЬКО і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Запасайте кропиву

КРОПИВА — цінний вітамінний корм для домашньої худоби. Давним-давно господарі підмітили, що згодовування молодої кропиви сприяє підвищенню несучості курей, а у свиней суттєво збільшується апетит, відтак вони швидше набирають масу тіла. До того ж домашня живність не хворіє.

Пояснюється це тим, що кропива вельми багата на білки, дубильні та мінеральні речовини.

Особливо корисно згодовувати молоду кропиву до її цвітіння. Найбільшу кормову цінність становить дводомна кропива — багаторічна рослина з чотиригранним стеблом. Використовувати на корм можна як зелену масу, так і сіно та насіння рослин. Давати молодняку посічену кропиву рекомендується вже з перших днів життя. Подрібнювати зелень слід лише на один прийом, позаяк втрати вітамінів через 6 годин після скошування сягають 50%. Концентрація вітамінів у зеленій кропиві травневого укосу вдвічі вища, ніж в осінньому. Після цвітіння рослин використовують лише їх верхівки.

Цінним кормом для худоби є висушена кропива, і заготовляти її слід у найранніші терміни відростання. Сушать зелень пучками в затінку на протязі чи вітрі. Висушені віники можна зберігати в ящиках або мішках у темному приміщенні.

Згодовують суху кропиву, попередньо запаривши, в складі мішанок.

Версія для друку          До списку статтей

НАРАЗІ нема тепла, і синоптики прогнозують дощове і не спекотне літо. Висновок — городні культури потребуватимуть захисту від фітофтори, і не тільки. Ми нещодавно розповідали, яку «дачну» аптечку слід зібрати із загальнодоступних, так би мовити, народних засобів, аби створити бар’єр на грядці для всіляких шкодочинних комах та хвороб. А це вже докладно поговоримо про необхідні сучасні агрохімічні препарати. Між іншим, серед них є абсолютно безпечні. А конкретно який від чого і для чого — скажімо, той же Байкал М чи Вимпел, — розберемось у наступному випуску.

Корівки-годувальниці вже давно ходять на пашу, а отже, постачають своїм господарям найсмачніше, ніж в усі інші пори року, молочко. Та молока багато не вип’єш, і медики застерігають, що дорослій людині ліпше споживати кисломолочні продукти, сир. Нагадаємо основні правила зберігання та приготування набілу, щоб від нього була найбільша користь організму.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове