Архів
Вівторок,
25 травня 2021 року

№ 38 (19886)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготували

Тетяна РОЗДОБУДЬКО і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Про помилки кролівників-початківців

ОДНА з головних помилок новачка при розведенні кролів — припущення, що достатньо лише купити п’ять самичок, мати одного самця, і через місяць вже буде близько п’ятдесят кроленят, а за рік їх кількість дорівнюватиме 200 чи й більше. Однак статистика говорить про те, що із сотні початківців із труднощами справи справляється всього чоловік 10-15.

Дбайливий кролівник має керуватися не тільки бажанням швидкого заробітку, а й розуміти, що секрет успіху криється в любові до цих тварин і правильному догляді за ними. Фахівці в усьому світі вважають, що професіонала-кролівника можна визначити за станом підопічних, а також кліток і приміщень для них. Багато новачків настільки поспішають узятися за розвиток прибуткового бізнесу, що не замислюються про практичність і придатність кліток для кролів. Із часом ці похибки стають явними, а їх усунення часто вимагає великих фінансових витрат. Для того щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, новачкові перед купівлею кролів слід придбати правильні клітки або проконсультуватись у професіоналів щодо їх виготовлення.

Кролі схильні до захворювань, зокрема вірусних, тому початківцям варто навчитися самостійно проводити профілактичні заходи і стежити за наявністю щеплень у кожної тваринки. Головне в цій галузі — суворий відбір і гігієна, тому млявого, хворого на вигляд кролика слід відразу ж відокремлювати на карантин.

У годівлі слід дотримуватися різноманітності, позаяк одноманітність меню може порушити баланс речовин в організмі тварини. Маленькі кроленята потребують додаткової турботи і уваги з боку кролівника. Тут варто навести приклад: у кролівника дві молочні самички, у першої приплід становить п’ять кроленят, а у другої — 11. Господар годує їх однаково, проте наприкінці місяця помічає, що кроленята з більшого приплоду значно менші за вагою. Річ у тому, що другій кролиці треба було більше корму, аби повноцінно годувати своє потомство.

Типова помилка кролівників-початківців — неправильний вибір породи для розведення. На сьогодні найзатребуванішими і найпоширенішими є каліфорнійська і новозеландська породи. Та це не означає, що кролівник неодмінно досягне успіху, купивши саме таких кролів. Найкращим вибором стане порода, яка найчастіше зустрічається в регіоні новоспеченого тваринника.

Версія для друку          До списку статтей

НАРАЗІ нема тепла, і синоптики прогнозують дощове і не спекотне літо. Висновок — городні культури потребуватимуть захисту від фітофтори, і не тільки. Ми нещодавно розповідали, яку «дачну» аптечку слід зібрати із загальнодоступних, так би мовити, народних засобів, аби створити бар’єр на грядці для всіляких шкодочинних комах та хвороб. А це вже докладно поговоримо про необхідні сучасні агрохімічні препарати. Між іншим, серед них є абсолютно безпечні. А конкретно який від чого і для чого — скажімо, той же Байкал М чи Вимпел, — розберемось у наступному випуску.

Корівки-годувальниці вже давно ходять на пашу, а отже, постачають своїм господарям найсмачніше, ніж в усі інші пори року, молочко. Та молока багато не вип’єш, і медики застерігають, що дорослій людині ліпше споживати кисломолочні продукти, сир. Нагадаємо основні правила зберігання та приготування набілу, щоб від нього була найбільша користь організму.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове