Архів
Вівторок,
25 травня 2021 року

№ 38 (19886)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготували

Тетяна РОЗДОБУДЬКО і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Перше розширення бджолиного гнізда

ЗА РОЗШИРЕННЯ бджолиного гнізда беруться приблизно через місяць після весняного обльоту. Навіть за малого взятку сім’ї приходять у силу, тому й необхідне розширення гнізда. Роблять це світло-коричневими стільниками з невеликим запасом корму. Такі рамки ставлять у вулику перед крайніми. Водночас розширення проводять по одній рамці. Під час цвітіння перших медоносів сім’ям дають по одній рамці штучної вощини, яку ставлять в середину гнізда поміж відкритий розплід. Одночасно для гарної відбудови комах підгодовують цукровим сиропом, невеликими порціями, незважаючи на те що вже є постійний взяток.

Наступну рамку можна дати через два-три дні, коли перша вже буде відбудована. У пору цвітіння садів сильні сім’ї приходять у значну силу і за сприятливих умов здатні відбудувати чотири-п’ять рамок. Проте часте розширення гнізда в цей період недоцільне, оскільки наприкінці весни часто трапляються приморозки, і за таких погодних умов у розширених гніздах бджоли з крайніх рамок переміщуються до центра гнізда і формують пухкий клуб. Це призводить до появи гнильцю у сім’ї.

Із настанням постійного тепла не можна допускати, щоб бджолам було затісно і душно — це сприяє роїнню. Бокове утеплення знімають повністю, а у вулик ставлять будівельні рамки, які розміщують по краях гнізда. Також розширюють нижні й верхні льотки, поліпшують вентиляцію у гнізді.

Важливо також, щоб на пасіці завжди була вода для комах. Для цього облаштовують одну-дві напувалки. Вода в одній з них має бути підсолена.

Версія для друку          До списку статтей

НАРАЗІ нема тепла, і синоптики прогнозують дощове і не спекотне літо. Висновок — городні культури потребуватимуть захисту від фітофтори, і не тільки. Ми нещодавно розповідали, яку «дачну» аптечку слід зібрати із загальнодоступних, так би мовити, народних засобів, аби створити бар’єр на грядці для всіляких шкодочинних комах та хвороб. А це вже докладно поговоримо про необхідні сучасні агрохімічні препарати. Між іншим, серед них є абсолютно безпечні. А конкретно який від чого і для чого — скажімо, той же Байкал М чи Вимпел, — розберемось у наступному випуску.

Корівки-годувальниці вже давно ходять на пашу, а отже, постачають своїм господарям найсмачніше, ніж в усі інші пори року, молочко. Та молока багато не вип’єш, і медики застерігають, що дорослій людині ліпше споживати кисломолочні продукти, сир. Нагадаємо основні правила зберігання та приготування набілу, щоб від нього була найбільша користь організму.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове