Архів
Вівторок,
25 травня 2021 року

№ 38 (19886)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготували

Тетяна РОЗДОБУДЬКО і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Що можна, а що ні

КОЛИ йдеться про вирощування тієї чи іншої культури, існує багато рекомендацій щодо того, як і коли слід робити одне чи інше. Себто до яких заходів треба вдаватися, щоб виростити врожай. Водночас дуже рідко можна прочитати про те, чого не потрібно або взагалі не можна робити. Тим часом такі застереження також вельми важливі.

Взяти хоча б мінеральні добрива, які містять хлор. Більшість овочевих культур не терплять хлору, тому такі добрива не можна вносити під перці, огірки, гарбузи, кабачки, дині, квасолю.

Навіть органіку слід застосовувати вкрай обмежено. Свіжий гній не вносять під ті ж таки овочі. Інакше рівень накопичення нітратів стане дуже високий, а у рослин знизиться опірність до хвороб і шкідників. І смак варених овочів буде поганий.

Часто говорять про неприпустимість перевищення норм при внесенні мінеральних добрив. Але варто наголосити, що й надлишок органіки також шкодить рослинам.

Наприклад, надмірна кількість попелу в ґрунті переводить елементи живлення в малодоступну для рослин форму. Тоді як компост можна вносити без обмежень.

Категорично не рекомендується вносити вапно, доломітове борошно навесні перед посадкою кабачків, гарбузів, динь, томатів, огірків, селери, перцю, пастернаку, петрушки, брюссельської капусти. Ці овочі не переживуть вапнування.

Не можна висівати теплолюбні культури раніше, ніж ґрунт прогріється до значень, необхідних для тієї чи іншої овочевої культури.

В жодному разі не можна поливати холодною водою теплолюбні культури: огірки, кабачки, томати, дині, кавуни, гарбузи, патисони, перці, баклажани. У цих рослин після поливу холодною водою відмирають корінці. Й овочі перестають рости, загнивають і гинуть. Особливо гостро на такий полив реагують дині та огірки.

Погано позначається полив холодною водою і на капусті. Хоч вона і належить до холодостійких культур.

І насамкінець — не можна сліпо виконувати будь-яку пораду. Перевіряйте всі рекомендації на обмеженій ділянці або на невеликій кількості рослин. Враховуйте регіон проживання, клімат, навіть мікроклімат своєї ділянки.

Версія для друку          До списку статтей

НАРАЗІ нема тепла, і синоптики прогнозують дощове і не спекотне літо. Висновок — городні культури потребуватимуть захисту від фітофтори, і не тільки. Ми нещодавно розповідали, яку «дачну» аптечку слід зібрати із загальнодоступних, так би мовити, народних засобів, аби створити бар’єр на грядці для всіляких шкодочинних комах та хвороб. А це вже докладно поговоримо про необхідні сучасні агрохімічні препарати. Між іншим, серед них є абсолютно безпечні. А конкретно який від чого і для чого — скажімо, той же Байкал М чи Вимпел, — розберемось у наступному випуску.

Корівки-годувальниці вже давно ходять на пашу, а отже, постачають своїм господарям найсмачніше, ніж в усі інші пори року, молочко. Та молока багато не вип’єш, і медики застерігають, що дорослій людині ліпше споживати кисломолочні продукти, сир. Нагадаємо основні правила зберігання та приготування набілу, щоб від нього була найбільша користь організму.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове