Архів
Вівторок,
28 липня 2020 року

№ 56 (19804)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Працював на Крайній Півночі до 1995 року. За яким курсом рахуватимуть заробітну плату, яку я одержував у російських рублях, під час визначення коефіцієнта заробітку для обчислення пенсії? Адже в 1993—1995 роках російський рубль був значно дорожчий за українські купоно-карбованці».

Іван ПЕРКОЛАБА.

с. Козарівка

Барського району

Вінницької області.

 

ВІДПОВІДНО до статті 6-ї Угоди про гарантії прав громадян держав — учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992, обчислення пенсії здійснюється із заробітку за періоди роботи, які зараховуються до стажу. У разі якщо в державах — учасницях зазначеної Угоди запроваджено національну валюту, розмір заробітку (доходу) визначається виходячи з офіційно встановленого курсу на момент призначення пенсії.

 

«Я працював одночасно на двох посадах на шкідливому виробництві. Чи буде зараховано цю роботу до пільгового стажу?»

Парамон МУСІЙЧУК.

м. Вижниця

Чернівецької області.

 

ПОРЯДОК застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України №383 від 18.11.2005, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за №1451/11731 (далі — Порядок 383).

До пільгового стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховуються періоди роботи, коли особа була зайнята на роботах у шкідливих умовах протягом повного робочого дня. Повним робочим днем вважається виконання робіт в умовах, передбачених Списками №1 і №2, не менш як 80 відсотків робочого часу, встановленого для працівників цього виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов’язаних із виконанням своїх трудових обов’язків.

Згідно з пунктом 9-м Порядку 383-го, пенсії за сумісними роботами, професіями і посадами працівників, зайнятих у виробництвах і на роботах, передбачених Списками №1 і №2, призначаються:

1) за Списком №2, якщо одну з виконуваних робіт, професій чи посад передбачено в Списку №1, а другу — у Списку №2;

2) на загальних підставах, якщо одну з виконуваних робіт, професій чи посад передбачено в Списку №1 або Списку №2, а другу цими Списками не передбачено.

Під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовують Списки, чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 і за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.

Для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці потрібно подати до територіального управління Пенсійного фонду трудову книжку з оформленими належним чином записами про займану посаду й період виконуваної роботи, виписку з наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у зв’язку з відсутністю в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №637 від 12.08.1993.

Отже, у разі якщо впродовж того самого проміжку часу протягом робочого дня ви були зайняті на роботах як у шкідливих, так і в нормальних умовах, то не могли бути зайняті протягом повного робочого дня в шкідливих умовах. Тому підстав для зарахування цієї роботи до пільгового стажу немає.

Варто зазначити, що якщо ви працювали на підприємстві за двома професіями, але в різний час (за іншим графіком тощо), то підприємством може бути підтверджено пільговий стаж.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
В Одесі — надзвичайна ситуація
Читати
Стабільно напружено
Читати
Врятували заблукалих
Читати
Євросоюз проти
Читати
Проголосувати стане простіше
Читати
Дороги замість медицини?
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове