Архів
Вівторок,
7 липня 2020 року

№ 50 (19798)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Чому цього місяця моя пенсія зменшилася? Чи може це залежати від мого працевлаштування?»

Валентина ЦВІРІНЬКАЛО.

с. Орестів

Здолбунівського району

Рівненської області.

 

ЯКЩО пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки, підвищення, а також перерахунки пенсії в разі зміни прожиткового мінімуму. Тому пенсія пенсіонера, що працює або здійснює підприємницьку діяльність, буде інша.

Зокрема, при працевлаштуванні пенсіонера перерахунок з урахуванням нового прожиткового мінімуму для обчислення мінімального розміру або доплати законодавством не передбачено. Він здійснюється автоматично за даними пенсійної справи, де інформація щодо працевлаштування з’являється, якщо особа повідомляє про це. Може утворитися переплата пенсійних коштів. Надбавку пенсіонерам, що не працюють і мають на своєму утриманні дітей до 18 років, також при цьому не виплачують. Буває й так, що після працевлаштування пенсіонера виплата пенсії йому взагалі має припинитися. Приміром, так відбувається в разі працевлаштування до досягнення пенсійного віку жінок, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію після досягнення 55-річного віку зі зменшенням її розміру. Припиняється також виплата одержувачу пенсії за вислугу років, якщо він іде працювати за тією спеціальністю, що дає право на призначення такої пенсії.

Під час призначення (перерахунку) пенсії пенсіонера під особистий підпис повідомляють про його обов’язок при працевлаштуванні подати дані про це до органів Пенсійного фонду. Таке саме попередження міститься в пенсійному посвідченні. Якщо пенсіонер не повідомить про такі зміни, Фонду стане про них відомо, оскільки систематично здійснюється звіряння даних із державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб — підприємців і виявляється факт працевлаштування. Однак на дату звіряння вже обчислюється сума надміру виплачених пенсійних коштів. Отже, якщо після працевлаштування пенсіонер не повідомив про це управління Пенсійного фонду і внаслідок цього утворилася переплата пенсійних сум, управління Пенсійного фонду на підставі статті 50-ї Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» має право ухвалити рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20 відсотків пенсії (щомісяця). Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань із боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних (а в цьому разі неповідомлення про працевлаштування вважають зловживанням), пенсіонер може повернути добровільно.

Для запобігання переплатам пенсій у зв’язку з працевлаштуванням обов’язково треба своєчасно повідомляти про це управління Пенсійного фонду за місцем проживання.

 

«Працюю, хочу вийти на пенсію за віком. Чи матиму я право на виплату 10 місячних пенсій, якщо 10 років працювала медсестрою в колгоспному дитсадку і 20 — медсестрою в районній поліклініці?»

Ніна БАМБУЛА.

смт Цебрикове

Новомихайлівського району

Одеської області.

 

РОБОТУ на посаді медсестри в колгоспному дитячому садку зараховують до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років. Однак до спеціального стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, таку роботу не зараховують, оскільки це була робота в установі недержавної або комунальної власності (колгоспи мали колективну форму власності).

Отже, до вашого стажу, що дає право на виплату грошової допомоги, може бути зараховано лише 20 років, що недостатньо для призначення і виплати грошової допомоги.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Анонсували підвищення
Читати
На Буковині — уповільнення
Читати
Обіцяють, що електрика не подорожчає
Читати
Повернули фінансування
Читати
За німецькими лекалами
Читати
Знайшлися кошти
Читати
Скасовано кримінальну відповідальність
Читати






При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове