Архів
П’ятниця,
26 червня 2020 року

№ 47 (19795)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Весела світлицяНаша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну
  • Народні таланти

Квітуча Україна

Ігор ТАБІНСЬКИЙ.

Львівська область.

На фото автора: Оксана Лотиш із наймолодшими учасниками ансамблю «Фешн».

Зразковий хореографічний ансамбль «Фешн» із селища Запитів Кам’янка-Бузького району зароджувався 11 років тому як один із перших гуртків при місцевій бібліотеці. Та порівняно швидко, за кілька літ, під керівництвом енергійної односельчанки Оксани Лотиш гурток виріс у солідний танцювальний колектив із незвичною назвою «Фешн».

ФЕШН — це мода, а модний — значить сучасний. Саме сучасними танцями спочатку думали займатися кількадесят дітей, які зголосилися до гуртка. Та згодом, коли кількість учасників перевалила за півсотні, стали думати про більш сталу перспективу й збагнули, що мода — явище перемінне й у мистецтві в сільському регіоні не таке популярне, як, скажімо, народна творчість. Тоді ж і зробили вибір на користь класичної української хореографії — народного танцю.

…З класичним українським танцем «Фешн» гастролював по всій Україні, побував у Польщі. Брав участь у численних фестивалях, конкурсах, оглядах художньої самодіяльності, неодноразово завойовував призові місця, удостоївся звання «Зразковий колектив» і цього року на початку березня його ще раз підтвердив. До свого творчого іспиту колектив підготував 12 повноцінних номерів. Комісія переглянула половину, і стало зрозуміло: ансамбль і далі, ще на три роки, (саме на такий термін дається звання) залишатиметься зразковим.

…За 11 років чимало води спливло. Оксана Лотиш стала завідувачкою Народного дому культури в Запитові, але так само енергійно і самовіддано керує ансамблем, у якому нині близько 70 дітей. Поділені вони на п’ять вікових груп. Постійно поповнюють свій репертуар, особливо додаючи до нього танцювальні композиції, такі, як, скажімо, «Квітуча Україна», з якими виступають на різноманітних святах — від Дня Незалежності до Дня вишиванки, захисника Вітчизни, Міжнародного дня сім’ї…

До останнього свята ансамбль має прямий стосунок, бо в ньому по двоє, по троє учасників з однієї родини чи оселі не дивина… Оксана Лотиш називає з пам’яті трійко дітей із сім’ї Максимишиних — Юлю, Дем’яна й Даринку, двоє козачат (від прізвища Козак) — Павла й Діану, Вікторію та Анастасію Ястребів…

Чимало учасників ансамблю уже закінчили школу і продовжують навчатися далі, але ансамблю не полишають. Діана Патрай у Франковому виші вчиться на факультеті міжнародних відносин, Христя Романова — у медичному коледжі, Софія Ковтало уподобала туристично-готельну царину діяльності…

Наступного року закінчує школу Василина Волошин. Вона гордість і колективу, і села одночасно.

— Це надзвичайно обдарована дівчина з неабиякими артистичними даними, пластикою, яка прагне у кожному танці збагнути його душу, щоб її рухи були водночас і віртуозними, і природними, але ніяк не механічними, — зауважує Оксана Лотиш. — Василина прийшла в ансамбль дитям і виростала на очах. Цей самородок ще й чудово співає. Так хочеться, щоб вона знайшла свою щасливу мистецьку зірку…

А «Фешн» тим часом узяв гастрольну паузу. Як розуміємо, через епідемію коронавірусу. Учасники ансамблю беруть участь в усіляких марафонах — звісно, як мовиться, онлайн. А ще розмірковують над новою назвою колективу.

— Вона теж має бути ближча до народної, — переконаний селищний голова Юрій Федейко.

Селищна рада активно підтримує колектив, і не тільки морально… Зрештою, не тільки його. Голова бачить перспективу селища у піднесенні культури. Місцева бібліотека налічує близько десятка тисяч примірників книжкового фонду і обслуговує майже півтори тисячі читачів. Вирує творчими мистецькими ідеями школа і дитячий садок, які також леліють свої вокальні й драматичні гуртки і ансамблі.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Лісоруби не винні?
Читати
Оцінювання розпочато
Читати
Як бути з навчанням
Читати
Кордони закриті
Читати
Електорат розсіюється
Читати
Уточнено норму
Читати
Тепер автоматично
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове